Kureeritud Elurikkus kuulutas välja üle-eestilise linnaloodusele pühendatud fotovõistluse

Linnapargi niitmata ala 2020. aastal.Foto: Evelin Lumi

Tartu 2024 arendusprotsessi programmi kuuluv projekt Kureeritud Elurikkus kuulutas välja täna, 15. juulil linnaloodusele pühendatud fotovõistluse #MärkaElurikkust. Fotokonkursi eesmärk on juhtida tähelepanu bioloogilise mitmekesisuse hoidmise ja suurendamise võimalustele.  

Tartu parkide elurikkuse ja ruumilise kvaliteedi tõstmisega tegelev Kureeritud Elurikkus kutsub fotovõistlusel #MärkaElurikkust kõiki fotohuvilisi üles jäädvustama järgnevate nädalate ilusaid linnalooduse hetki.

“Kuna Kureeritud Elurikkuse tegevus on seotud elurikkuse suurendamisega just linna piires, siis soovime, et ka võistluse fookuses oleks eelkõige linnaruumis olev elurikkus,” kommenteeris maastikuarhitekt ja üks projekti eestvedajatest Merle Karro-Kalberg.

Igal nädalal jagatakse Kureeritud Elurikkuse Facebooki lehel möödunud nädala jooksul saadetud töid. Võistlusele saab töid esitada kuni 6. augustini. Seejärel valivad fotograaf Mana Kaasik, biosemiootik Riin Magnus ja projekti eestvedajad, maastikuarhitektid Anna-Liisa Unt, Karin Bachmann ja Merle Karro-Kalberg välja parimad tööd, mille autorid saavad auhinnaks raamitud Kureeritud Elurikkuse postrid, mille kujundas graafiline disainer Martin Eelma.

Võistluse reeglid:

  • Võistlusele saab töid esitada kuni 6. augustini.
  • Saada fotod e-kirja manusena, wetransfer.com’iga või Dropboxi lingina ja lisa allpool kirjeldatud lisainfo meiliaadressile kureeritudelurikkus@gmail.com.
  • Ootame igalt osalejalt kuni 1– 3 fotot. Rohkem kui ühe saatmisel võiksid fotod olla erinevatel teemadel. Sellest on juttu järgmises punktis. Foto suurus võiks jääda alla 1 Mb, aga kindlasti hoia alles ka originaalfail.
  • Fotod võivad kujutada nii taimi, loomi (sh inimesi) või mõnd tähelepanuväärset situatsiooni linnalooduses.
  • Lisa foto juurde  pealkiri ja lühikirjeldus. Too välja foto ülesvõtmise asukoht.
  • Foto võiks olla teostatud peamisi fotograafia alusreegleid järgides: peamine objekt / objektid korralikult fokusseeritud, motiiv arusaadavalt looduslik. Arusaamatu või asjasse mittepuutuva sisu või liiga madala kvaliteediga fotosid võistlusele ei kaasata.
  • Igal nädalal jagatakse Kureeritud Elurikkuse Facebooki lehel möödunud nädala jooksul saadetud töid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.