Uudis

Looduse Aasta Foto peaauhinna võitis pilt noorest hundist

Aasta loodusfoto. Nõtkel hundisammul sörkiv noor emahunt kopramaastikul. Pildil on ilmekalt näha hundi võime näha ja liikuda isegi pilkases ööpimeduses kopratammist takistusribal lõdvestunult sörkides. Tegelikult käis ta kopral külas, kuid tagasi tuli tühjade pihku.Foto: Aare Udras

Esmaspäeval kuulutati välja 20. korda toimunud fotovõistluse Looduse Aasta Foto võitjad: “Suure Hundi” ja aasta loodusfotograafi tiitli pälvis Aare Udras pildiga noorest susist.

Kokku osales konkursil 627 fotograafi 4891 fotoga.

„Kuna olen soovinud jäädvustada looma ka lindu koos temale omase keskkonnaga, siis hakkasin mängima niinimetatud kaameralõksu ja välkudega,“ kirjeldas Aare Udras võidufoto saamislugu.

Loomaportree, II koht. “Vöötkaku portree”. Foto: Mati Kose

„Sel viisil oli õnne septembrikuu sügavas öös Ida-Virumaal see hundinooruk pildile saada,” ütles Udras. “Esmapilgul ülilihtsana tunduv pildistamise viis on osutunud arvatust oluliselt keerukamaks ja saanud praeguseks juba ainuüksi tehnilisest küljest vaadatuna sportlikuks väljakutseks. Looduse keerdkäikudest rääkimata.“

Loomaportree III koht. “Tumedad kogud teed ületamas”. Foto: Eleri Lopp-Valdma

Lisaks “Suure Hundi” tiitlile anti konkursi võitjatele välja 14 “Tantsivat Hunti”. Kokku pälvis Urmas Tartese juhitud žürii tunnustuse 140 loodusfotot enam kui sajalt autorilt.

Kõikidest tunnustatud töödest valmis ka tänavu Loodusfoto Aastaraamat 2020, kus lisaks piltidele on intervjuud fotovõistluse võitjatega ning eessõna võistluse patroonilt Rein Maranilt.

Kõiki tunnustatud fotosid näed siit.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.