Pakri vaateplatvorm vajus pangalt alla

Vaateplatvorm 2011. aastal. Foto: Lääne-Harju vald

Lääne-Harju valla teatel kukkus juba aastaid lagunev Pakri vaateplatvorm pangalt alla. Pankranniku kõrgus on kõrgeimas osas 25 meetrit.

“Tänane olukord näitab, et pank on jätkuvalt lagunemisohtlik, seega paneme südamele, et püsige ohutus kauguses või ära minge sinna üldse,” kirjutas Lääne-Harju vallavalitsus. “Pankrannik on äärmiselt varisemisohtlik ning piiret ületades paned ohtu enda elu ja tervise!”

Pank on olnud ohtlik tükk aega ning vald on varasemalt teavitanud, et piirde taga kõndimine ja viibimine on eluohtlik. Sellegipoolest on uudistajaid ja lapsi, kes ületavad piirdeaia või jalutavad mööda jalgrada, mis on külastajate poolt sissetallatud.

Panga astangu ülemised kihid on ordoviitsiumi lubjakivid, alumised ordoviitsiumi ja kambriumi liivakivist ning kiltsavist. Pakri pank on Balti klindi üks efektsemaid osasid, tõustes vahetult merest.

2021. aasta aprillis varises Pakri poolsaare vana tuletorni juures alla suur klinditükk. ERR vahendas toona, et vald ei kavatse ohu tõttu poolsaart turistidele kinni panema hakata ja jätkab teavitusega.

“Püüame inimeste teadlikkust tõsta sellel teemal, et siin on tõepoolest ohtlik. Aga nagu näha on ka, siis see väga palju inimesi ei takista ja uudishimu on ikkagi suurem. Me paigaldame tõepoolest siia veel hoiatussilte, aga me ei saa olla 100 protsenti kindel, et need aitavad,” rääkis 2021. aastal Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat ERR-ile.

2008. aastal varises merre 40 meetri laiune pangaserv.

2015. aastal hukkus vaateplatvormi juures pangalt alla kukkunud mees.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.