Põdravasikas suri piiril oleva lõiketraadi tekitatud vigastustesse

Fotol olev põdravasikas ei ole antud sündmusega seotud. F: Pixabay

Põlvamaal hukkus pühapäeva pärastlõunal piiriribal oleva lõiketraadist tõkke tekitatud vigastustesse Venemaalt Eestisse tulnud emane põdravasikas.

Kohapeal asja uurinud jahimehed tuvastasid, et loom tuli Venemaalt Eestisse ja takerdus piiririba ületades lõiketraadist tõkkesse, ütles BNS-ile Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) esindaja.

“Emane põdravasikas oli küll suutnud end vabaks rebida, kuid suri lõiketraadi tekitatud vigastustesse vaevalt 20 meetri kaugusel vigastuskohast,” ütles Põlva jahiseltsi jahinõunik Anne Reitel. “Jäljed sündmuskohal andsid põhjust karta, et vigastatud on ka vasikaga piiri ületanud põdralehm. Jahimehed püüavad jälgi edasi harutada, et välja selgitada looma vigastuste suurus ja eluohtlikkus.”

“Kui möödunud sügisel hakkas kaitsevägi Eesti piirile paigaldama niiöelda “ajutisi” lõiketraadist tõkkeid, siis sigines kohalike elanike ja jahimeeste südameisse nõutus ja painav mure – kelle jaoks need ajutised tõkked ikkagi vajalikud on,” rääkis Reitel.

“Kui inimene oskab eeldatavasti silmaga nähtavat ohtu enamvähem adekvaatselt hinnata ja kas pöördub tagasi või leiab ohust möödapääsutee, siis metsloom suudab küll inimesest kordades võimsamate meelte abil võõrkeha looduses ära tunda, kuid ei oska märgata inimese loodud tapariista salavigureid ja hinnata ohtlikkuse taset ning pahatihti ülehindab sellisel puhul oma võimeid,“ tõdes Reitel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.