Põllumajandus- ja toiduamet võttis Põltsamaa vallas omanikult ära 12 koera

Foto: Põllumajandus- ja toiduamet

PTA võõrandas Jõgevamaal tšau-tšau tõugu koerad, sest nende elu ja tervis oli ohus. Koerad võõrandati varjupaikadele, kus nende eest kantakse hoolt.

Põllumajandus- ja toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul võõrandas amet ligi pooled koerad, sest loomadele ei võimaldatud vajalikku ravi.

Loomadel oli erinevaid tervisehädasid, kuid omanik koeri ei ravinud, kuigi talle oli ettekirjutus tehtud. “Seetõttu otsustati loomad võõrandada, et tagada neile vajalik ravi. Koerte silmad olid haiged ning karv pulstunud, kuivõrd õues on väga palav, siis antud tõug vajab erilist hooldamist, et karvaalune nahk hauduma ei läheks,“ selgitas Laurimaa.

Enne, kui loom võõrandatakse, antakse omanikule võimalus olukorda parandada. „Antud juhul loomaomanik täitis ettekirjutusi osaliselt, ent sarnased puudused ilmnesid korduvalt,“ lisas Laurimaa. Lisaks loomade võõrandamisele alustas Põllumajandus- ja toiduamet loomapidaja suhtes väärteomenetluse.

Loomade äravõtmine on äärmuslik meede, mida rakendatakse ainult juhul, kui ameti hinnangul on ohus loomade elu või tervis ning seetõttu pole võimalik jätta loomi senise loomapidaja hoolde. Kehtiva õiguse kohaselt on õigus loomi kontrollida, loomaomanikule ettekirjutusi teha ja loomi võõrandada vaid Põllumajandus- ja toiduametil, milles meile osutavad tänuväärset abi mitmed loomakaitseorganisatsioonid.

Kõik loomad on tänaseks varjupaigas, kus nendele võimaldatakse ravi ning tagatakse kõik muu heaoluks.

Põllumajandus- ja toiduamet tänab Politsei- ja piirivalveameti ametnikke kohapealse korra tagamise eest.

Juhul kui märkad, et loomade elu ja tervis on ohus, siis teavita sellest Põllumajandus- ja toiduametit vihje@pta.agri.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.