Eesti Keskkonnaühenduste Koda kaalub Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni ettepanekut anda keskkonnakirves Tallinna linnavalitsusele rattateede punase plastikuga katmisega tekitatud suuremahulise loodusreostuse eest.
“3,6 miljonit eurot ja 100 000 liitrit punast plastikut, mis nüüdseks on suuresti merre või haljasaladele jõudnud. Tehniliselt arutu katse panna plastikut märjale pinnale on raha raiskamisele lisaks ka sigadus puhta looduse vastu ning väärib kindlasti märkimist,” põhjendas Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal ettepaneku esitamist.
Ta loodab, et keskkonnakirve nominendi staatus innustab linnavalitsust rohkem pingutama keskkonnasõbralike ja kestvate lahenduste leidmisega rattateede rajamisel. „Ehkki hetkel paistab, et isegi viaduktide alla ununevad rattateed teha,” lisas Michal.
“Olematu rattataristu, tänavate kujundamine vaid autoliiklusele kiirusel 60 km/h, punase värviga mõtlematult ringi käimine – kõik see on korrumpeerunud ja ebapädevate Tallinna ametite juhtide teene. Millal palkab linnapea Kõlvart inimesed, kes ei tööta pealinna arengukavadele vastu ega sülita inimese turvalisusele?” küsis Reformierakonna fraktsiooni aseesimees ja linnastrateeg Pärtel-Peeter Pere.
Keskkonnakirves on aasta märkimisväärne keskkonnavaenuliku teo või suhtumise eest antav nimetus, mille väljaandmise eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu keskkonnatemaatikale. Tiitli annab välja Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO), kes kogub aasta jooksul kandidaatidena tegusid, mis oma kaalukuse poolest silma paistavad ning esile tõstmist väärivad. Aasta lõpus toimub EKO liikmete ringis kandidaatide sõelumine ja lõpphääletus.
„Reformierakonna ettepanek anda keskkonnakirves Tallinna linnavalitsusele on lisatud 2022. aasta kandidaatide nimekirja ning läheb koos teiste aasta jooksul kogunevate ettepanekutega aasta lõpus kaalumisele,” teatas Keskkonnaühenduste Koda vastuseks fraktsiooni vastavasisulisele pöördumisele.