Tallinnas tuleb esimest korda liinile vesinikubuss

JIVE2 projekti vesinikubuss Riias. Foto: Ain Laidoja

Oktoobri esimesel nädalal sõidab Euroopa Liidu projekti raames Euroopa rohelises pealinnas Tallinnas vesinikubuss. Bussiga on võimalik lähemalt tutvuda 2. oktoobril vesinikukonverentsil ning see sõidab 3.–5. oktoobril bussiliinil nr 16.

Eesti Vesinikutehnoloogia Ühingu tegevdirektori Ain Laidoja sõnul ei ole ilma rohelise vesinikuta võimalik kliimaeesmärke saavutada.

„Transpordisektoris pakub vesinikutehnoloogia alternatiivi akutehnoloogiale, konkureerides null-heitega sõidukite kategoorias. Elektribussidel nii linnades kui ka linnadevahelises bussitranspordis on omad eelised nii aku kui ka vesinikutehnoloogia kasutamisel. Toome Eestisse vesinikubussi demosõitudeks, et näidata valmidust osalemaks puhta ja kliimasõbraliku ühistranspordi pakkumise konkurentsis võrdsetel tehnoloogianeutraalsetel alustel,“ ütles Laidoja.

Esmaspäeval, 2. oktoobril toimub Kadaka tee 62A konverents „Puhta sõiduki ümarlaud“, kus saab tutvuda vesinikubussiga ning arutatakse väljakutseid transpordisektoris teel kliimaneutraalsuseni. Konverentsil tutvustatakse vesinikutehnoloogiaid, mis võimaldavad peatselt vähendada märgatavalt CO2 emissiooni nii Eestis kui ka ülemaailmselt.

Tallinna Linnatranspordi AS testib vesinikubussi 3.–5. oktoobril liinil nr 16, et näha, kuidas vesinikubuss meie ilmaoludes toimib ja et anda Tallinna bussijuhtidele vesinikubussi juhtimise kogemuse.

Tallinn on sel aastal Euroopa roheline pealinn ning tiitliaasta üheks fookusteemaks on innovatsiooni ja uute tehnoloogiate kasutamine kliimamuutuste vähendamiseks ja nendega kohanemiseks.

Vesinikubuss tuleb Eestisse JIVE2 projekti raames, milles tutvustatakse vesinikubussi ja selle tehnoloogiat Poolas, Leedus, Lätis ja Eestis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.