Tartu Ülikooli botaanikaaed jagab laupäeval aiatarkus ja tutvustab söödavaid õisi

Thymus pannonicus. Foto: Tartu Ülikooli botaanikaaed

Tartu Ülikooli botaanikaaed korraldab 1. juunil traditsioonilist aiapäeva, kus külastajad saavad tutvuda põnevate taimedega ning leida oma aeda uusi lemmikuid. Tänavusel aiapäeval on huvilistel võimalus kuulata Toivo Niibergi loengut teemal „Söödavad ja ravivad õied“.

Kevadised aiatööd on täies hoos, seega on hea aeg saada teada uusimatest taimetrendidest, saada nõu aiapidamise kohta ning leida oma aeda uusi taimi. Järjekordne taimesõprade kokkutulek toimub botaanikaaias laupäeval, 1. juunil kl 10–15.

Kell 11 on huvilistel võimalik kuulata Toivo Niibergi loengut, kus Niiberg räägib sellest, milliseid õisi kasutatakse ka söögi tarbeks. Kaasa saab osta ka Niibergi raamatuid.

Aiapäeval müüvad taimi mitmed taimekasvatajad. Sel korral on kohal Asu talu, Boreal Garden (Lauris Kaplinski), Elise Aed, Ellen Rajatalu, Enno talu, Haideaed, Helga taimeaed, Helle Treier, Kaevandi Aed, Karin Haav, Künka taimeaed, Leanne Aed ja Kodu, Nõo Aiaäri, Nõrga talu, Mädapea mõis, Rebase talu puukool, Riho Teras, Risttee talu taimeaed, Signe Lilled, Sommerista aed (Merike Karolin), Sulev Savisaar, Valgeanso talu ja Viktors Goba.

Sissepääs aiapäevale on tasuta. Samuti saab külastada botaanikaaia kasvuhooneid ja uudistada uut näitust „Hiiumaa imelised ülased“, kus on väljas Hiiumaa loodusest leitud kollase ülase ja võsaülase vormid. Kasvuhoonete ja näituse külastamine on botaanikaaia piletiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.