Uudis

Veel selle pühapäevani toimub Eesti looduses spordivõistlus, mis on maailmas ainulaadne

Foto: Unsplash

Mis võistlus see on? Saad inimesi kohtamata kuus tundi looduses liikuda ja lõpuks maailmas ainulaadse võistluse protokolli nime kirja.

Pühapäevani Raplamaal Kahalas toimuva võistluse kohta ütlevad korraldajad, et tegemist on maailma ajaloos teise koroonaviiruse pandeemia ja riigis kehtiva eriolukorra tingimustes läbiviidava rogainiga. Esimene samalaadne üritus toimus Järvamaal Valgehobusemäel.

Rogain on võistkondlik orienteerumismatk, mille eesmärgiks on kontrollaja jooksul koguda võimalikult suur punktisumma maastikule paigutatud kontrollpunktide läbimisest, kontrollpunktide väärtus on erinev, sõltudes asukohast ja tehnilisest keerukusest.

Tavaliselt korraldatakse rogainid ühise stardiga, kuid koroonarogainis tuleb järgida sotsiaalse distantseerumise kohustust (2+2 reegel). Võistlejad ei puutu kokku ei üksteise ega ka korraldajatega, tiimi liikmete arv on piiratud kahega (välja arvatud pereklassis).

Registreeruda tuleb veebivormi kaudu, pärast registreerumist ja võistkonna kümneeurose osalustasu maksmist saadetakse osalejale kaart, mis tuleb ise välja trükkida.

Start ja finiš on Eestimaa Kivide Kuninga juurest, jalgsi võistlejatel on loodusest punktide kogumiseks aega kuus, jalgratturitel neli tundi.

Punkte kogudes saab tutvuda kunagisest Pahkla raketibaasi alaga, aga liikuda ka mööda metsi, raiesmikke ja karjamaid.

Eelmisel nädalavahetusel rajal punkte korjanud Rohegeeniuse võistkond nägi rajal viibitud aja jooksul eemalt kaht inimest ja kaht koera. Inimestega õnnestus sotsiaalse distantseerumise kohustust täita, koerad soovisid siiski inimesi lähemalt uurida.

Rada on avatud pühapäeval kella 15ni. Lisainfot ürituse kohta saab Facebooki lehelt.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.