Nüüd kõik ühes äpis: Alexela sulges vana elektrisõidukite laadimise rakenduse

Elektriauto laadimine kolis Alexela põhiäppi.Kuvatõmmis App Store'ist

Sellest nädalast on Alexelal üks äpp vähem – kodumaine energiaettevõte sulges elektrisõidukite laadimiseks mõeldud Laadija äpi. Elektriauto juhtidel põhjust muretsemiseks siiski pole, sest edaspidi saab oma toimetused mugavalt aetud Alexela põhirakenduse kaudu. Eraldi äppi elektriauto laadimiseks enam vaja pole.

Laadija äpp tuli välja 2021. aastal ning sellega sai laadida elektrisõidukeid Alexela laadimisjaamade võrgus üle Eesti ning ka kodumaa piiridest väljaspool. Mobiilirakendusega pääses ligi enam kui 200 000 laadimisjaamale üle kogu Euroopa. Nüüdsest on kõik need võimalused kolitud Alexela põhiäppi. “Nüüd ja edaspidi on sinu telefon ühe rakenduse võrra kergem ning avalikes laadijates saad mugavalt kasutada meie mitmekülgsete teenustega kaetud põhirakendust nimega Alexela,” sõnab energiaettevõtte kommunikatsioonijuht Marit Liik.

Uue laadimislahenduse kasutuselevõtmisel on mitu eesmärki:

  1. Vähendada äppide arvu Alexela erinevate teenuste kasutamisel
  2. Tuua ühe äpi sisse lisaks kütuste tankimisele ka elektriautode laadimine
  3. Lihtsustada elektriautode laadimist – näiteks saab laadida elektriautot ka Alexela kohvik-poest ostetava kinkekaardiga viibates

Uus lahendus võimaldab elektriautot laadida kolmel eri viisil:

  1. Alexela põhiäpiga
  2. Alexela Maksekaardiga
  3. Alexela Kinkekaardiga

Kuidas käib laadimine Alexela põhiäpi kaudu?

Kui oled varem kasutanud Laadija äppi või pole viitsinud äpimajandusega üldse jännata, teeme nüüd samm-sammult läbi, kuidas laadimine Alexela põhiäpi kaudu käib.

Esiteks veendu, et sul on telefoni tõmmatud kõige uuem Alexela äpi versioon. Kui pole päris kindel, mis versiooniga tegu on, võib olemasoleva rakenduse telefonist lihtsalt ära kustutada ja uue paigaldada. Lingid selle jaoks on siin:

  • App Store’i äpp siin (iPhone’i kasutajale).
  • Google Play äpp siin (Androidi kasutajale).

Kui äpp on olemas, siis tuleb sisse logida. Kui sul Alexela kasutajat veel pole, siis tee äpis uus konto.

Laadimiseks tuleb valida äpi esilehelt elektrilaadimine (vaata allolevalt pildilt).

Kui sa ei ole pangakaarti veel äppi sisestanud, siis tee seda elektrilaadimiseks avaneval lehel, vajutades nupul “Kaardid” (vaata allolevalt pildilt). Soovi korral saad sisestada kaartide alla ka Alexela Maksekaardi.

Laadimisotsiku valimiseks ja laadimise alustamiseks vajuta nupul “Kasuta QR-koodi” või “Alusta EV laadimist” ning seejärel järgi äpis kuvatud juhiseid. Pole midagi keerulist!

Mõnusat kasutamist! Küsimuste tekkimisel võta ühendust alexela@alexela.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.