Eesti Energia blogi

Ole teadlik: kuidas hoida elektritarbimisel silm peal ja seda vähendada?

Ajalooliselt on energia hind Eestis olnud odav ning seetõttu ei ole suur osa Eesti elanikest harjunud energiat säästma. Õnneks mõistetakse aina enam, et elekter ei ole iseenesestmõistetav ning ollakse altimad oma energiatarbimist jälgima.

Eesti Energia mõtleb oma klientidega kaasa ning on loonud võimaluse, kuidas kliendid saaksid lihtsasti jälgida oma energiatarbimist ja leida viise olla senisest säästlikum.

Ülevaade elektritarbimisest kogu aeg taskus kaasas

Kõik Eesti majapidamised on üle viidud kaugloetavatele elektriarvestitele ja see võimaldab kliendil saada oma energiatarbimisest ülevaate tunniajase täpsusega. Eesti Energia klientidele on see eriti lihtne – ülevaate võimalus on kogu aeg taskus kaasas.

Nimelt on ettevõte oma klientidele loonud lihtsasti kasutatavad veebiteenused ning rakendused, kust saab jälgida infot elektrienergia hindade ja tarbimismahtude kohta samuti tunni lõikes.

Üks selliseid rakendusi on energiatarbimise jälgimist võimaldav Eesti Energia mobiiliäpp.

Äpp aitab olla teadlik energiatarbija

Info elektritarbimisest saadetakse rakendusse automaatselt, ilma et klient midagi tegema peaks ning rakenduse kasutaminegi on väga lihtne.

Rakenduses on välja toodud järgmise päeva elektri börsihind ning nagu öeldud, olemas võimalus jälgida oma elektritarbimist kuu, päeva ja tunni kaupa. Neid andmeid analüüsides saab otsida võimalusi, kuidas tarbimismustreid muuta ja seeläbi ka kulusid vähendada.

Iga kilovatt-tund, mis säästetakse tarbimise arvelt, kajastub otseselt elektriarvel. Elektri tarbimise vähendamise hinnanguline mõju võib arvele olla kuni 20%. Seega on Eesti Energia äpp kasulik abimees oma tarbimise juhtimisel.

Kuidas energiakulusid madalal hoida?

Energiakulusid on võimalik madalal hoida kasutades energiasäästlike kodumasinaid. Vananenud pesumasinate, telerite ja muu olmeelektroonika väljavahetamine uute vastu toob lisaks seadme töökvaliteedi paranemisele kaasa reeglina ka energiasäästu.

Kui osutub vajalikuks näiteks uute valgustite ostmine, saab teha endisest energiasäästlikuma valiku ning asendada senised valgusallikad LED-valgustitega. Ning säästu toob seegi, kui sättida kodumasinad tööle ajal, kui elektri hind on parasjagu kõige soodsam.

Nii mõnigi kasutaja on märkinud, et elektri kulu ja hinda jälgides tekib lausa omamoodi hasart – andmeid teades tekib ka soov hakata otsima võimalusi tarbimise planeerimiseks.

Mida suurem leibkond ja elamine, seda käegakatsutavam on ka säästliku tarbimise mõttelaadi tulemus. See tähendab, et kokkuhoiuvõimaluste leidmine on väga tähtis näiteks juhul, kui ülal tuleb pidada mitut majapidamist. Sellelegi on rakenduse loojad mõelnud ning äpi kaudu saab hoida ühel ajal silma peal ka mitmel tarbimiskohal.

Mitte ainult tehnoloogiafännidele

Eesti Energia äpp ei ole ainult noortele tehnoloogiafännidele. Statistika näitab, et selle kasutajaid on igas vanusegrupis ning rakenduse kasutamine on väga lihtne.

Äppi saavad kasutada nii iOS’i kui ka Androidi kasutajad. Windows Phone’i ja teiste tarkvaradega nutitelefonide kasutajad saavad kasutada äpi funktsioone veebilehel m.energia.ee.

Rakenduse kasutamiseks on vaja sisse logida. Seda saab teha Mobiil-ID või isikukoodi ja elektrilepingu viitenumbri abil (viitenumber on olemas näiteks elektriarvel).

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses