Eesti Energia blogi

Uuring: taastuvenergia valivad meelsamini noored ja lastega pered

Foto: Shutterstock.

Eesti Energia tellitud uuringu järgi on 28% eestimaalastest huvitatud ostma ainult taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit.

Märksa altimad taastuvenergiat valima on 20-24-aastased, tudengid ja alla üheaastase lapsega leibkonnad. Palju väiksem on taastuvenergia vastu huvi 45-54-aastastel ja täiskasvanud lastega inimestel.

Huvi taastuvenergia vastu on aastast aastasse järjest suurenenud. Kui 2019. aasta alguses valis keskmiselt vaid iga kahekümnes Eesti kodu oma elektripaketi osaks Rohelise Energia, on tänavu huvi kasvanud rekordiliselt suureks ja 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri valib juba iga kolmas uus klient.

Keskkonnasõbralik mõtteviis on muutumas järjest populaarsemaks ning inimesed mõistavad järjest enam, et ka nende valikul on otsene mõju elektritootmisele.

Mida rohkem kliente on taastuvenergia valinud, seda suuremaks kasvab taastuvenergia osakaal elektritootmises ja seda vähem paiskub elektritootmisel õhku süsihappegaasi. Rohelise Energia tootmiseks kasutatakse Eesti Energias 100% taastuvaid energiaallikaid: vett, tuult, päikest ja biomassi.

Rohelise Energia valimine on üks lihtsamaid keskkonnasõbralikke muutusi, mida oma elus teha. Taastuvenergia valimine ei avalda elektriarvele nii suurt mõju, kui üldjuhul arvatakse.

Arvutuste põhjal on Rohelise Energia kilovatt-tunni hind keskmiselt 5% kallim kui kindlas fikseeritud hinnaga elektripaketis. Seega, kui elektriarve on 30 eurot, lisab taastuvenergia eelistamine tavaliselt vaid ühe euro.

Arvuta Eesti Energia kodulehelt, milline oleks tavapärane kuine elektriarve, kui kasutaksid Rohelist Energiat»

Eesti Energia tellitud uuringu eestimaalaste energiaalaste hoiakute ja käitumise kohta viis läbi uuringufirma Nielsen.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.