Päikeseauto telgitagused: kingisadu

Kas see on väga klišee, kui ma ütlen, et küll see aeg lendab kiiresti, kui sul on laps kui ehitad päikeseautot? Aga nii on! Nüüd on aeg kõike (loe: möödunud nädalat) Onu Bella kombel meenutada. Ainult et ma ei istu oma mersu tagaistmel, diiselmootor ei laula mulle laulukest ja seljataga pole mitte raju pidu vaid üks järjekordne ülimalt tegus nädal Eesti esimese päikeseauto valmimise suunas. Niisiis – meenutagem!

Inseneeria:

 • Inseneride värbamise lõpuspurt jätkub. Meeskonda pürgivate tudengitega tutvumine ning valituks osutunute ree peale aitamine oli möödunud nädala märksõnaks. Viimased liitujad selguvad enne jõule ning siis saame teile ehk juba Solaride’i täiskoosseisu tutvustada. 
 • Muudatused meeskonna juhtimises ja struktuuris. Olulisim muudatus oli vast see, et inseneeria meeskonna tuumik täienes – projektijuhi vastutusrikka rolli sai Mart Erik Kermes, kes tuli meile tegelikult Kristjan Maruste soovitusel appi Taltechis asju ajama, aga Solaride võitis Kermese südame, Kermes võitis meeskonnaliikmete südamed ja nüüd on ta juba saba ja sarvedega üks Solaride’i liidritest. See projekt poeb hinge, uskuge! Aga ma siin vb rohkem detaili ei lähekski, sest meeskonna lõpliku struktuuri ja toimimisloogika osas oleme nii ehk naa veel “eneseotsingutel”. Praegu on lihtsalt ses osas aktiivne periood. 
 • Insenerid ise arvasid, et möödunud nädalast ükski tehniline tegevus esiletoomist ei vääri, kuna kõik jätkasid oma vastutusvaldkonnas rutiinse arendustegevusega, et jõuaks veel selle aasta viimaste päevadega jaanuaris algavaks tootmisperioodiks maksimaalselt ette valmistada. Aga ma ütleks siiski, et põhifookus on inseneerias hetkel pidurid, turvavarustus ja salongi turvalisus.

Mammona:

 • Solaride pääses Prototroni TOP 50 ideede sekka! Oot-oot, aga sa ju ei näinud seal loetelus Solaride nime? Asi on väga lihtne. Kogemata sattus nime reale hoopis projekti kirjeldus ja nii meist saigi finalist nimega “Intelligent energy consumption prediction and route planning system for electric vehicles“. Peaks vist kaubamärgi taotluse sisse andma? A tegelt on tegu väga potentsiaalika ideega, mille reaalsusesse toomist oleme täistuuridel ette valmistamas. 
 • Rahastuse vallas jõudsid minuni VÄGA, VÄGA HEAD UUDISED! Aaaagaa nendest on veel veidi vara rääkida. Aga kui küsite nüüd, kas Solaride’i peasponsori koht on nüüd hõivatud, siis ma ei kinnita seda, ega lükka ka ümber. Seega, kui keegi on mõelnud end meile peasponsoriks pakkuda, siis nüüd on viimane aeg kosja tulla!
 • Jõudsime mitme imetabaselt toreda ettevõtte esindajatega viimasesse ringi. Jaanuaris saabub tõehetk päris mitme potentsiaalse toetaja osas.

Turundus:

 • No ja nüüd me jõuame lõpuks kingisajuni. Möödunud nädalal jõudis veel viimane ports “Mul ei ole suva” sokke (SUVA) ja pusasid (Marat) nende visionäärideni, kes meid Hooandja kampaania raames toetasid. See oli üks igavesti lustakas ettevõtmine, millest peagi valmib meie andekate videokuttide Georgi ja Martti kaasabil ka video. Aga kuna toetajaid oli tõesti palju, siis tuli meile kinkide jagamisel appi DHL. Muide, täna nägin Lõunakeskuses üht meie suurtoetajat juba pusaga ringi patseerimas ning sotsiaalmeedias on ka juba sokipilte vilksatanud. See on kuum kaup, ma räägin! Ja MUIDE – neid pusasid saab peagi osta! Ja meil on nüüd oma maskid. Ja üliügeda disainiga T-särke on samuti oodata! Merchi Christmas!
 • Solaride’i blogi leiab edaspidi ka Rohegeeniusest! Ilmavalgust nägi esimene lugu TÜ ajakirjandus- ja kommunikatsioonitudeng Alice’i sulest – “Milleks Eestile päikeseauto?“. Anname endast parima, et meie lood jõuaksid sinna edaspidi regulaarselt, sest kirjutada on paljustki!
 • No ja siis nägi ilmavalgust ka möödunud nädalal mainitud Autolehe artikkel. Leiate selle nii paberväljaandest kui veebist: https://www.autoleht.ee/uudised/uudised.php?uid=63419
 • Me vist polegi varem väga rääkinud, et meil on meeskonnas üliandekad noored kujundajad ja videograafid. Jaagup (Tartu Kunstikool, noor püssi ka kõik jutud), Berta (Pallas) ja Kristiina Johanna (Pallas) kõmmutavad korralikult. Solaride’i brändi visuaalne identiteet üha areneb. Kas märkasite, et meie logo läbis uuenduskuuri? No ja siis on meil veel Georg ja Martti, kes tegelevad liikuva pildiga. Ka sel rindel on palju põnevat käsil. Aaaga seda näeb kunagi tulevikus.
 • Ja kuulge siis see Instagram. @team.solaride on see konto, mida jälgida ja #solaride on see teemaviide, mida kasutada. Meie sotsmeedikud eesotsas Angela, Georgi, Jaagupi ja Karolinaga said plaani paika ja oi kus nüüd hakkab Instagrami sisu tulema!
 • Solaride’i veeb uueneb ja täieneb pidevalt. Noored möllavad! 

Logistika:

 • Paras kamm on akumoodulite UK-st Eestisse toimetamisega, sest Brexit ja ohtlik kaup. Aga saame oma ägedate uute logistikute ning meie esimese logistikapartneri Ospentose mentoritega kõikidest väljakutsetest jagu! Lisaks on suureks abiks inseneeria poolelt ostujuhi rolli asunud Ingmar. 

Meeskond:

Otsime hetkel oma meeskonda andekat keeletoimetajat/copywriterit. TÜ lubas siinkohal oma tudengitega appi tulla, aga kui keegi tunneb, et tahaks ka, siis www.solaride.ee/joinus on koht, kuhu oma mõtted kirja panna. Aga muus osas on värbamistegevused suuresti pooleli. Hekseldame kandidaatide sooviavaldusi läbi, vestleme, onboardime jms. Ent ometi jõudis kaks kiiremat juba tiimiga liituda. 

 • Hamid Zarrin – mehaanikainsener, kes tegeleb meie auto disainiga. 
 • Nikolai Maklakov – elektroonikainsener, TalTechi integreeritud tehnoloogia tudeng.

Aga kui keegi mõtles, et miks ma siin sedasi Onu Bellat tsiteerin, siis ega selleks muud head põhjust polegi, kui see, et Onu Bella viimane DJ-keika toimus minu 30ndal juubelil. See oli üks igavesti legendaarne üritus ja etteaste, millega Bella puges igaveseks mu südamesse. Aga see ei puutu nüüd küll enam kuidagi päikeseauto ehitamisesse. Päikest!

Autorist: Kristel Leif on Solaride päikeseauto projekti tegevjuht ja turundusmeeskonna mentor. Võimalus teha võimatut ning insipreerida noori katsetma nii iseenda võimete kui tehnoloogia piire, on see, mis Kristelit käivitab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.