Targa tarbija blogi

Ühe aastaga 50 uut toodet: anna teada, milliseid taimseid toiduaineid tahaksid poelettidel veel näha

Foto: Shutterstock

Rimi vegantoodete lett on viimastel aastatel tublisti laienenud ja ka sel aastal on plaanis valikut värskendada. Selleks, et lettidele jõuaksid just sellised tooted, mis vastaksid klientide ootustele, kutsub Rimi kõiki andma märku, milliseid taimseid toiduaineid soovitakse Rimi tootevalikus veel näha.

Taimsete toiduainete valiku eest vastutab Rimi vegantoodete kategooria juht, kelle ülesandeks on olemasoleva tootevaliku haldamine, trendide analüüsimist ja uue sortimendi valimine. Rimi taimsete toodete alla kuuluvad erinevad värsked toiduained, mis on mõeldud asendama loomset toitu. Näiteks taimne alternatiiv piimale, juustule, või lihast valmistatud kotletile.

2021. aasta kevadel toimus rimis kliendiküsitlus, mille raames vesteldi taimsete toodete valiku üle põhjalikult viie kliendiga. Esindatud olid nii täistaimetoitlastest kliendid, toidutalumatusega kliendid kui ka omnivooridest kliendid, kes andsid tagasisidet praeguse valiku kohta ning jagasid soovitusi, mida Rimi möödunud aastal ka ellu viis.

Tootevalikusse lisati juurde näiteks taimseid võileivakatteid, mis sobivad hästi juustu asemel võileiva vahele, taimseid magustoite ja Indoneesia köögist pärit ja söögikohtades populaarseks saanud tempeh. Kokku lisandus möödunud aastal valikusse üle 50 taimse toote.

Teine muudatus on see, et kõik vegantooted tõsteti ühte kohta kokku, et kliendid ei peaks neid teiste toodete vahelt otsimas käima. See tähendab, et kaupluses on kas külmik või osa külmikust, mis ongi mõeldud vaid taimsetele toodetele. Vegantooted on märgistatud kas kleebiste või riiuliribadega ning nende toodete hinnasildilt leiab ka pisikese tumerohelise V-tähe. Kui suuremates Rimides oli see juba mitu aastat tagasi nii, siis nüüd on plaanis seda põhimõtet rakendada kõikides Rimi kauplustes.

Kõige laiema taimsete toodete valikuga Rimi kauplused on Ülemiste ja Sõpruse Rimi hüpermarketid ja Rimi Põhja, Tabasalu ja Telliskivi supermarketid. Tulevikus laieneb kaubavalik ka teistes Rimides.

Klientide seas on kõige populaarsemad tooted taimsed joogid, mis sobivad kohvi peale, smuutidesse, pudru sisse või niisama joomiseks. Samuti ostetakse üha rohkem taimseid magustoite ja valmistoitu.

Anna märku, milliseid taimseid toiduaineid oleks veel juurde vaja!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.