Eestikeelsetest keskkonnateemalistest taskuhäälingutest oleme juba varem Rohegeeniuses kirjutanud, kuid täna võtame ette inglisekeelsed.
Joshua Fields Millburn ja Ryan Nicodemus tunnevad üksteist alates viiendast klassist ning on parimad sõbrad. Mõlemad töötasid 20ndates samas ettevõttes ja ronisid karjääriredelil, kuid olid õnnetud. Nad teenisid palju, kuid kulutasid ebaratsionaalselt ning ei pööranud piisavalt tähelepanu oma suhetele, huvidele ja eesmärkidele.
Õnnetu Ryan märkas aga üks hetk, et Joshua on kuidagi väga õnnelikuks muutunud ning Ryan küsis talt, mis toimub. Joshua kirjeldas talle minimalismi ning rääkis, et on oma elu tahtlikult lihtsustanud. Peagi oli ka Ryan sõltuvuses.
Nüüd on mõlemal ilmunud raamatuid, film “The Minimalists”, blogi ja taskuhääling. Viimases on värske seisuga rohkem kui 200 erinevat osa. Taskuhäälingus räägitakse palju sellest, kuidas olla õnnelik vähema ja lihtsamaga, ning käsitletakse palju inimeste hingeelu ja väärtustega seonduvat.
2012. aastal maadles Ella Mills mitmete terviseprobleemidega ning otsustas pöörduda täistaimse toidu juurde. Ta ei osanud aga süüa teha, tal puudus motivatsioon ja ta ei osanud taimseid toite valmistada. Seetõttu otsustas ta hakata pidama blogi oma katsetustest köögis. Blogi on nüüdseks kasvanud delikatesside kaupluseks, mobiilirakenduseks, retseptiraamatuteks, toodeteks, sotsiaalmeediakogukonnaks ja taskuhäälinguks, mida ta juhib ühes oma abikaasa Matthew Millsiga.
Taskuhäälingus räägitakse palju erinevatest taimse toitumisega seonduvatest teemadest nagu nt taimse toidu jalajäljest, aga ka näiteks looduses viibimise olulisusest vaimsele tervisele. Paljuski lähtutakse oma ala ekspertide arvamusest ja teaduslikest uuringutest. Kuna taimse toidu osakaalu suurendamine oma toitumises on oluline ökoloogilise jalajälje vähendaja, on see taskuhääling siin vägagi kohane.
Scott Breen ja Jay Siegel alustasid Sustainability Defined taskuhäälingut suurest huvist keskkonnateemade vastu. Sustainability Defined taskuhäälingus käsitletakse jätkusuutlikkusega seotud teemasid, et jõuda lähemale jätkusuutlikkuse mõistmisele. Räägitakse näiteks, kuidas teha karjääri keskkonnateemadega seotud aladel või mis on keskkonnasõbralik õlu. Vesteldakse ka biomimikeerimisest, biolagunevatest toodetest ja paljust muust.
Seda taskuhäälingut kuulatakse rohkem kui sajas riigis ning see on ka ülikoolides tudengite õppematerjali osa. Neil on ka arvestatav uurimismeeskond, mis toetab neid teaduspõhiste materjalidega. Mõnus kuulamine, kui soovid asjalikku infot erinevatel keskkonnateemadel!
Milliseid rahvusvahelisi taskuhäälinguid sina kuulata soovitad? Kirjuta lähemalt oma kogemusest kommentaarides!