Tallinn kutsub vabatahtlikke Pääsküla raba taastamise talgutele

Paisude rajamine Pääsküla rabas septembris 2022. Foto: Tallinna rohelise pealinna büroo

Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet kutsub looduse taastamisest huvitatud vabatahtlikke registreeruma juulist oktoobrini peetavatel loodustalgutel. Kümne talgupäeva jooksul saab kaasa lüüa Pääsküla raba kaitseala sookoosluste taastamisel.

„Sarnaselt eelmise aastaga jätkame ka sel aastal sammhaaval kaitseala keskosas paiknevate vanade kuivenduskraavide sulgemist pinnaspaisudega, mis aitavad veel eeskätt kuival ajal kauem rabas püsida ning kaitseala soo-kooslustel taastuda,” ütles keskkonna- ja kommunaalameti kaitsekorraldustööde koordinaator Matis Mägi.

Töid tehakse lähtuvalt Pääsküla raba kaitseala kaitsekorralduskavast, mis näeb ette taastamistööd pikema perioodi jooksul etapi viisi.

Talgutööl tuleb lõigata paisu ehitamise kohas turbapätse, nendest paisu lappida ja lähipiirkonnast võsa eemaldada. Tööks kasutatakse lihtsaid käsitööriistu (labidaid, käsisaage, oksakääre), mis on jõukohased kõigile, ka vanemas koolieas noortele. Kõik töövahendid ja töökindad on kohapeal olemas. Talgupäeval pakutakse ka lõunasööki ja tehakse kommipause. Täpsemad juhtnöörid töö ja riietuse osas saab iga talguline talgujuhilt pärast talgule registreerimist.

„Eelmistel aastatel on loodus tulnud talgulisi tänama juba talgute ajal – kord hõikasid talgupaiga läheduses sookured, kord lendasid kohale rabaasukatest suured kiililised, tondihobud. Kindlasti tänab loodus aga kõiki töötegijaid pärast talguid, kui saad aastakümnete jooksul käia vaatamas, kuidas väikesest paisust algab suurem raba taastumise protsess,“ lausus talgujuht ja looduskaitse ekspert Lauri Klein.

Talgutöödel on grupi suurus ja osalejate arv piiratud. Talgud toimuvad laupäeviti järgmistel kuupäevadel:

JUULI
laupäev, 20. juuli
laupäev, 27. juuli

AUGUST
laupäev, 17. august
laupäev, 24. august
laupäev, 31. august

SEPTEMBER
laupäev, 07. september
laupäev, 14, september
laupäev, 28. september

OKTOOBER
laupäev, 05. oktoober
laupäev, 12. oktoober

Talgutele registreerimiseks ja lisainfo saamiseks tuleb kirjutada talgujuhile: aleksanert.tukk@gmail.com (Aleksander Tukk) või pisimutukas@gmail.com (Lauri Klein), märkides ära kuupäeva(d), millal soovite osaleda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.