Ilm läheb lähipäevil veidi jahedamaks

Vast saab vahelduseks isegi miskit pika varrukaga selga panna.Foto: Shutterstock

Ilmateenistuse prognoosi järgi läheb ilm lähipäevil veidi jahedamaks. 

Laupäeva öö hakul on pilves selgimistega ja sajab vihma, kohati on sadu tugev ja on äikeseoht. Pärast keskööd lääne poolt alates pilved hõrenevad ja sajuhood kanduvad idapiiri taha. Tuul pöördub edelast läände ja loodesse, puhudes 5-12, puhanguti 15, öö hakul rannikul kuni 21 m/s, pärast keskööd nõrgeneb. Sooja on 11-16, rannikul kuni 19 kraadi. Päeval pilvisus tiheneb. Paljudes kohtades sajab hoovihma ja võib äikest olla. Puhub edela- ja läänetuul 5-10, puhanguti 15 m/s. Sooja on 18-23 kraadi. 

Pühapäeva öö hakul on pilvi vähe ja sajuhooge üksikuid. Pärast keskööd pilved tihenevad ja vihmahood laienevad üle maa, ühtlasi on äikeseoht. Puhub edela- ja lõunatuul 3-9, rannikul puhanguti 12, saartel 14 m/s, hommikul tuul tugevneb. Sooja on 11-16, rannikul kuni 18 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Paljudes kohtades sajab hoovihma, võib ka äikest olla, pärastlõunal saartelt alates pilved hõrenevad ja saju võimalus väheneb. Puhub valdavalt edelatuul 7-12, puhanguti kuni 18 m/s, õhtul tuul nõrgeneb. Sooja on 18-22, Lõuna-Eestis kuni 24 kraadi. 

Esmaspäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub edela- ja lõunatuul 3-8, öö hakul rannikul puhanguti 12 m/s, hommikuks tuul vaibub. Sooja on 11-16, rannikul kuni 18 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja mõnel pool sajab hoovihma. Eesti idaosas on pilvisem ja vihmasem. Tuul pöördub loodesse ja läände ning tugevneb 4-9, puhanguti 14 m/s. Sooja on 16-21 kraadi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.