Ilmateenistus hoiatab: lähipäevad tulevad väga kuumad

Foto: Ivar Soopan

Ilmateenistus hoiatab, et lähipäevadel tõusevad õhutemperatuuri maksimumid 27..31 kraadini. Ilmahoiatus on antud reedeni. Eesti metsades on erakordselt suur tuleoht.

Täna tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib tulla rahet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 25..30, tuulele avatud rannikul 20°C ümber.

Saabuval ööl langeb õhutemperatuur 13..18 kraadini. Tuleb selge ja vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 1-6 m/s.

Homme päeval sajab mitmel pool mandril hoovihma, on äikeseoht. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Õhutemperatuur on 25..31, kohati rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber. Öösel võib Ida-Eestis sadada kohati hoovihma. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 13..18°C.

Kolmapäeval sajab mitmel pool hoovihma, on äikest. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, äikese ajal on tugevaid puhanguid. Õhutemperatuur on 25..31, kohati rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber.

Äikest ja hoovihma on oodata ka neljapäeval. Õhutemperatuur on 24..29, tuulele avatud rannikul ja sajupilvede all 20°C ümber.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.