Täna ja saabuval ööl rasked ilmaolud veel ei parane. Omniva posti- ja pakikanne on häiritud

Tänahommikune lumi Haapsalus. Foto: Ivar Soopan

Seoses talviste ilmastikuoludega on raskendatud Omniva posti- ja pakikullerite töö ning kandes esineb täna tõrkeid. Enamik ettevõtte autosid sõidab juba suverehvidega.

Omniva Baltikumi logistika- ja kullervõrgu juhi Kristi Undi sõnul on kõige keerulisemad piirkonnad Tallinn, Keila ja kaugemad maapiirkonnad, kus perioodika, kirjade ja pakkide kanne toimub kas osaliselt või alles homme. Samuti on kullerite töö tavapärasest keerulisem Viljandimaal.

“Suurem osa meie autopargist sõidab juba suverehvidega, mis muudab ootamatult tekkinud talvistes ilmastikuoludes liikumise keeruliseks ja ohtlikuks – toimetame kõik saadetised oma klientideni esimesel võimalusel, kuid peame mõtlema ka kullerite ohutusele ja heaolule,” ütles Unt ja palus kõikidelt Omniva klientidelt arusaamist ja mõistvat suhtumist.

Ilmateenistuse teatel sajab täna ajuti lörtsi, lund, sekka tuleb ka vihma, võib tuisata. Õhtu poole sadu harveneb ja Lääne-Eestis tekib pilvkattesse ka selgemaid laike. Puhub lääne- ja edelatuul 4-9, puhanguti 13, rannikul 5-11, puhanguti kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on 0..+4°C.

Saabuval ööl on oodata samasuguseid ilmaolusid. Õhutemperatuur on -3..+2°C.

Homme läheb soojemaks. Ennelõunal on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest vihma ja lörtsi. Pärastlõunal pilved aegamisi hõrenevad ja sajuhood lakkavad. Puhub lõunakaare tuul 3-9, puhanguti kuni 12 m/s, õhtuks nõrgeneb ja pöördub idakaarde 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 4..11°C.

Neljapäeva päeval soojeneb ilm veelgi.

Õhutemperatuur on 5..12, Lõuna-Eestis võib tõusta kuni 15°C-ni. Mitmel pool sajab vihma, pärastlõunal on äikeseoht. Puhub ida- ja kirdetuul 4-10, puhanguti 12, rannikul kuni 15 m/s, pärastlõunal nõrgeneb veidi ja pöördub Lõuna-Eestist alates lõunakaarde.

Reede päeval sajab kohati hoovihma. Puhub valdavalt lõuna- ja edelatuul 5-11, puhanguti 15, rannikul 7-12, puhanguti kuni 18 m/s, õhtul tuul nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on 4..11, Ida-Eestis kuni 13°C.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.