Kuumalainet leevendab korraks vihm

Lähipäevil saab kõike - vihma, sooja ja päikesepaistet.Foto: Shutterstock

Läinud ööl jõudis Läänemerelt niiskem madalrõhulohk, mis laieneb päeval üle Baltimaade. Täna on mitmel pool Eestis oodata vihma ja äikest.

Keskkonnaagentuuri teatel muutub õhukihistus ebapüsivaks. Vastu hommikut hakkab Lääne-Eesti saartelt alates vihma sadama ja on äikest, sadu on paiguti intensiivne ning võib esineda tugevamaid puhanguid.

Hommikutundidel liiguvad rünksajupilved ühes vihma ja äikesega edasi mandrile ning kanduvad päeva jooksul üle maa ida suunas.

Päeval sajab laialdaselt vihma, on äikest ja kohati võib sekka tulla ka rahet. Sadu on paiguti intensiivne. Samuti on tugevamate tuulepuhangute oht.

Pärastlõunal Lääne-Eesti saartelt alates sajuvõimalus järk-järgult väheneb. Õhtul sajab vihma ja on äikest veel peamiselt Kesk- ja Ida-Eestis.

Kuigi sajab laialdasemalt, saavad sajuhulgad piirkonniti väga palju varieeruma. Mõned asulad saavad rohkem vihma, mõned vähem.

Reedel, laupäeval ja pühapäeval ilmaprognoos vihma ei luba.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.