Transpordiamet hoiatab: hilisõhtul algav lumesadu muudab teeolud väga keeruliseks

F: Pixabay

Täna hilisõhtul jõuab ida poolt kohale uus lumesadu koos tugeva tuulega, mistõttu muutuvad teeolud väga keeruliseks.

Tihe lumesadu laieneb idast läände üle Eesti ning mitmel pool tuiskab. Puhub loode- ja põhjatuul 5– 12 m/s, puhanguti kuni 15, rannikul kuni 17 ning Virumaa rannikul puhanguti kuni 20 m/s. Pärast keskööd tuul nõrgeneb järk-järgult. Lund sajab kõige rohkem juurde Ida- ja Kagu-Eestis.

„Kuna homme hommikul on teed lumised ja libedad, siis tuleb kindlasti varuda sõiduks tavapärasest oluliselt rohkem aega või võimalusel lükata sõit edasi,“ soovitas Transpordiameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. „Iga liikleja peab valima teeoludele vastava sõidukiiruse ja -stiili ning suurim lubatud kiirus ei ole kohustuslik.“

Teehooldajad on kogu tehnikaga väljas, ent kõikide teede puhastamine võtab aega, sest saju ja tuisu tõttu kattub teepind peagi uuesti lume. Samuti võib tugev tuul tekitada tuisuvaale, mis raskendab liiklemist.

Lisaks keerulistele teeoludele peavad sõidukijuhid arvestama ka teehooldusmasinate ja nende eripäradega. Hooldemasinale vastu sõites tuleb hoida tee serva, sest sahk ulatub üle tee telgjoone, et tee keskele ei jääks valli. Alustades hooldemasinast möödasõitu, tuleb veenduda selle ohutuses ning arvestada, et hooldemasinast eespool olev tee võib olla hooldamata.

Lumesadu jätkub ka homse päeva jooksul, tihedamalt eelkõige Põhja-Eestis. Temperatuurid püsivad miinuspoolel ning teed on lumised.

Enne sõidu alustamist soovitame vaadata teeolusid portaalist www.tarktee.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.