Transpordiamet kehtestab Pärnu- ja Viljandimaal välja keerulistest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi

Foto: ELMO RIIG / SAKALA / Scanpix

Transpordiamet kehtestab täna kella 09.30-st kuni 23. jaanuaril kella 9-ni rohke lumesaju ja tuisu tõttu riigiteedel Pärnu ja Viljandi maakonnas rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi.

Tugev tuul ja tuisk on muutnud täna hommikul teeolud väiksematel maanteedel väga keeruliseks. Üle Eesti on tulnud teateid kõrvalmaanteedelt, kus lumevaalude tõttu on sõidukid teele kinni jäänud. 

Lääne poolt juba alanud lume ja lörtsisadu levib päeva jooksul üle mandri. Õhutemperatuur tõuseb plusspoolele, aga kuna tee temperatuur jääb esialgu veel miinuspoolele, siis on jäitest tekkinud libeduseoht suur. Sekka võib tulla ka jäävihma, mis võib tekitada ootamatut libedust kõigil teedel.

Lõuna- ja edelatuul, ennelõunal ka kagutuul jätkab tugevnemist, puhanguti kuni 20, saartel ja rannikul puhanguti kuni 26 m/s.

Läbimatutest teedest palume teatada riigiinfo telefonile 1247.

Transpordiamet palub liiklejatel olla sajualadel eriti ettevaatlik, alandada oluliselt sõidukiirust, hoida tavapärasest suuremat pikivahet. Kindlasti peab iga liikleja arvestama, et suurim lubatud sõidukiirus ei ole kohustus ega sobilik liiklemiseks tuisu, tiheda lumesaju ja libedaga.

Lisainfot teeolude kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist www.tarktee.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.