Pühapäeval saab osaleda Eesti kõige linnurikkama linna väljaselgitamises

Foto: Pixabay.com

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki linnuhuvilisi pühapäeval, 31. märtsil vaatlema saabunud rändlinde ja välja selgitama kõige linnuliigirikkamat linna. Osalemiseks tuleb silma ja kõrva jäänud linnud kirja panna ja tulemused samal päeval ühingule edastada.

Linnade linnuvaatluspäeval saab osaleda üksi või kuni kuueliikmelistes võistkondades. Vaatlusi tuleb teha vabalt valitud linnas kella 5–13 vahel ning kirja panna kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid.

Pühapäeval hiljemalt kella 16-ks tuleb saata kohatud linnuliikide nimekiri, võistkonna liikmete nimed ja vaatlusalaks olnud linna nimi vaatluspäeva koordinaatorile Tarvo Valkerile aadressile tarvo.valker@eoy.ee. Täpsed osalemisreeglid leiab ornitoloogiaühingu kodulehelt.

„Tänavune linnukevad on olnud erakordselt varane, mistõttu on oodata väga pikki vaatlusnimekirju. Kuna eesolevatel päevadel läheb ilm märkimisväärselt soojemaks, siis on vaatlejatel lootust trehvata ka selliseid rändlinde, keda sel kevadel Eestis veel kohatud polegi,“ ütles Tarvo Valker.

Ürituse teave Facebookis.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Eelmisel aastal tehti vaatlusi 24 linnas, linnurikkamad linnad olid Tartu 86 ja Tallinn 85 liigiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.