Talvised aialinnuvaatlejad panid esialgsetel andmetel kirja 40 000 lindu

Linnud söögimajas.Foto: Linas T

Jaanuari viimase nädalavahetuse talvisel aialinnuvaatlusel märkasid osalejad esialgsetel andmetel ligikaudu 40 000 lindu vähemalt 65 liigist.

Esmaspäeva hommikuks oli oma andmed Eesti Ornitoloogiaühingule edastanud 1500 inimest, kes tegid vaatlusi enam kui 1000 paigas üle Eesti.

Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane, kes moodustas ligi neljandiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt varasematele aastatele mahtusid esiviisikusse veel põldvarblane, rohevint, koduvarblane, leevike ja sinitihane.

Nädalavahetuse ilm pakkus muutlikke olusid – reedel ja laupäeval valitsesid külmakraadid, pühapäeval algas aga suur sula. „Ilmaolude tõttu muutusid vaatluspäevade jooksul nii lindude vajadus loodusliku toidu järele ja selle kättesaadavus kui ka lindude huvi inimese pakutava lisatoidu järele toitmiskohtades. Esialgsetel andmetel kohatigi kargel laupäeva hommikul vaatluskohtades rohkem linde kui vesisel pühapäeval,“ ütles talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule.

Vaatamata lindude suhtelisele vähesusele kohati ka tänavu talviseid haruldusi nagu punarind ja käblik, samuti aedades hiiri jahtivat hallõgijat ning jäälindu.

Ornitoloogiaühing ootab vaatlustulemusi 2. veebruarini. Andmed saab sisestada lehel www.eoy.ee/talv/vaatlused või saata postiga aadressile Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn. Väga oodatud on andmed ka nendest vaatluskohtadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõpliku kokkuvõtte talvisest aialinnuvaatlusest avaldab ornitoloogiaühing veebruaris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.