Go Hotel Shnelli pälvis esimese Eesti hotellina rahvusvahelise Ecostars rohemärgise

Go Hotel Shnelli katusel on päikesepark. Foto: Kaupo Kalda

Tallinna kesklinnas asuv Go Hotel Shnelli pälvis esimese hotellina Eestis Ecostars rohemärgise, mis on rahvusvaheline tunnustus hotelli jätkusuutlikule majandamisele.

Go Hotel Shnelli üleminek keskkonnasäästlikule ärimudelile on toimunud mitmes etapis. Esmalt vahetati soojatarbimise optimeerimiseks välja kõik hoone aknad energiasäästlike kolmekordsete pakettakende vastu.

Seejärel rajati katusele 40 kWh tootev päikesepark, mis võimaldab olenevalt aastaajast ja tarbimisest katta kuni 80% hotelli energiavajadusest taastuvenergiaga.

Eraldi Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel ellu viidud projekti „Go Hotel Shnelli Go Green” raames soetati hotellile uus hooneautomaatika, mõõtmissüsteem ning kaasajastati valgustus asendades tubades hõõglambid LED-valgustusega ja viies üldkasutatavate ruumide valgustus üle anduritele.

Lisaks on värskelt renoveeritud hotelli tubadesse paigaldatud veesäästlikud tualetipotid ja -segistid, viidud kütte reguleerimine üle anduritele, paigaldatud hoone küljele elektriautode laadimiskohad ning viidud sisse jäätmete liigiti kogumine.

„Läbi viidud uuendused võimaldavad meil ühelt poolt muuta majutusteenust efektiivsemaks tänu energiatarbimise vähenemisele, kuid teisalt ja veelgi olulisemana pakkuda kvaliteetset sisekliimat hotelli külalistele ning säästa keskkonda,“ ütles hotelli juht Alver Pupart.

„Juba täna eelistab väga suur osa klientidest peatuda hotellides, mis tegutsevad keskkonda hoidvalt,” lisas ta. “Meie hotelli külalised saavad seeläbi ka ise panustada energiat säästvatesse lahendustesse.”

Ecostars on hotellidele suunatud jätkusuutlikkuse sertifikaat, mida tunnustab Maailma Turismiorganisatsioon UNWTO/OTM ning mis teeb muuhulgas koostööd UNFCCC (United Nations Framework Convention on Climate Change) programmiga Climate Neutral Now. Ecostarsi rohemärgist kannab enam kui 1600 hotelli üle maailma. 

Ecostars väljastab reitinguid läbi sertifitseerimisprotsessi, mis võtavad arvesse mitmeid jätkusuutlikkusega seotud näitajaid nagu näiteks energia ja veesäästlikkus, C02 emissioon, prügi sorteerimine ja taastuvenergiate kasutus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.