Eesti idufirmad tutvustavad end Jaapanis jätkusuutliku tuleviku messil

Kobe linnavaade. Foto: Pixabay

Jaapanis, Kobe linnas toimub 2.-3. veebruaril jätkusuutliku tuleviku mess Meguru Summit 2024. Kobe linn on andnud Eestile erakordse võimaluse panustada sealsete startup-kogukondade loomisse ning avanud Eesti ettevõtetele ukse uuele turule.

Programm põimib endas kolm alateemat: tuleviku toit, süsinikuneutraalsus ja jätkusuutlik areng, mis on seotud keskkonna, kliima ja ülemaailmsete kestliku arengu eesmärkidega.

Eestit esindavad ettekannetega ja vestlusringides Jaapani ettevõtetega Rexplorer, Skycorp Technologies, Bisly jt; tuleviku toidust räägivad Funki, TAFTK, ÄIO, BugBox ja Shroomwell. Juttu tuleb alternatiividest palmiõlile ja loomsetele rasvadele, mükoproteiinil põhinevatest valgutoodetest, putukatest, seente kasvatamisest ja paljust muust. Messil toimuvat on võimalik vaadata veebiülekandes 3. veebruaril.

Milttoni eestvedamisel toimuvates paneelides tutvustatakse vastastikku Eesti ja Jaapani idufirmade lahendusi, riikide ning kohalike omavalitsuste tasandil toimivate ökosüsteemide eripärasid, kultuuri- ja ärikeskkonda. Jagatakse seniseid eduka koostöö edulugusid ja väljakutseid. Eesmärk on tuua välja head praktikad, kuidas valitsused saavad toetada idufirmade arengut ja innovaatiliste lahenduste kasutuselevõttu.

Projekti toetab ka Tartu linn, mis ühe Eesti innovatsiooni lähtepunktina edendab koostöökogemusi ja uusi sidemeid Kobe linnaga, mille tugev tehnoloogiataust ning kultuuriruum põimivad endas meile tuttava tänapäeva väljakujunemise loo. Et Eesti-Jaapani koostöö oleks sisutihe ja ülesehitav ning looks mõlema riigi ettevõtluskeskkonnale veel rohkem väärtust, tutvustab Tartu esindus kohapeal oma ettevõtluse ja innovatsiooni tegevusi.

Lisaks on Eesti ettevõtete osalemine seotud Eesti Jaapani-suunalise äridiplomaatilise riigistrateegia arendamisega ning tugevamate ärisidemete loomisega. Strateegiliseks partneriks on Eesti saatkond Jaapanis, mis toetab idufirmasid Jaapani turule sisenemisega. Koostöö suurtoetajateks on ka välisministeerium, kes aitab luua tervikliku ärikeskkonda.

Projekti rahastab Euroopa Liit – NextGenerationEU. Rahastus toetab laiemalt Eesti ettevõtete konkurentsivõimet Jaapani turul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.