Eesti perearstid: kilekottidel püsib koroonaviirus kauem kui paberkottidel

Paberkottidel püsib viirus elujõulisena 24 tundi, kilekottidel 2-3 päevaFoto: Shutterstock

Eesti Perearstide Selts avaldas eile juhised, kuidas kaitsta eakaid koroonaviiruse eest. Juhendis rõhutatakse, et kuigi meie eakad on oma elu jooksul palju näinud ja tulnud läbi tulest ja veest, tuleb neid nüüd eriti hoida. Koroonaviirus kujutab suurimat ohtu just neile. Postitusest selgub ka üllataval kombel, et kilekottidel püsib viirus kauem elujõulisena kui paberkottidel.

Inimestel soovitatakse juhises varuda kahe nädala toiduvaru ja vajalikke ravimeid. Juhistest, kuidas keskkonnateadlikumalt kriisikomplekti ette valmistada, oleme juba Rohegeeniuses kirjutanud ning sellest saad lugeda siit. Kaubad tuuakse vähemalt e-tellimustega sageli koju just kilekottides, kuid paberkotid võivad olla hoopis viiruse elujõulisuse vähendamisel parem valik.

“Kui toidu ja ravimid toob keegi teine, tuleks hästi säilivad tooted ja külmutamist nõudvad asjad pakkida eraldi kottidesse. Külma vajavad asjad tuleb loomulikult tõsta külmkappi ja pärast seda hoolsalt käsi pesta. Kauem säilivad asjad võiksid ukse juures kotis seista pikalt: paberkottidel püsib viirus eluvõimelisena 24 tundi ja kilekottidel 2-3 päeva,” kirjutavad perearstid.

E-poodidest tellides saab kommentaarikasti märkida: “Palun tuua tellimus minuni paberkottides ja mitte kasutada kilekotte.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.