Uudis

Eesti Jahimeeste Selts: enne heina niitmist vaata, et selles poleks kitsetalle või jänest

Foto: Kristian Pikner

Eesti Jahimeeste Seltsi teatel tuleks heina tehes olla ettevaatlik, sest selles võivad peituda metskitse talled või teiste loomade ja lindude pojad.

Heinatöödel peab olema tähelepanelik ja arvestada võimalusega, et heinas võivad peituda metskitse talled või linnupojad, ütles Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts.

“Loomadel ja lindudel on pojad kasvamas, mistõttu suureneb võimalus, et põllumajandustehnika ja loomade-lindude järelkasv satuvad kokku,” rääkis Korts. Kortsu sõnul kasutavad põllumehed selleks, et ära hoida loomade vigastamist või hukkumist, eri tehnikaid, näiteks niidetakse põllu keskelt ääre suunas.

Kitsetalled, halljänese pojad ja teised loomad võivad olla pika heina sees ega pruugi põllumasinaid märgata või kuulda. Sestap tuleks olla tähelepanelik ja vältida võimalusel kokkupõrkeid.

“Näiteks tuleb kuni paarinädalaste metskitse tallede puhul arvestada sellega, et sellises vanuses nad ei põgene, vaid suruvad ennast maad ligi,” ütles Eesti Maaülikooli dotsent ja ulukibioloog Tiit Randveer.

Juhul, kui märkad, et loom või lind on hätta sattunud, helista keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.