Grüne Wochel tutvustatakse Eesti fermenteeritud uudistooteid

Üks Berliinis tutvustatav Eesti toode on fermenteeritud karastusjook Raw Edge. Foto: Raw Edge

Berliinis algaval maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil Internationale Grüne Woche on Eesti stend inspireeritud puhtast loodusest ja metsasaadustest, sellest lähtuvalt on valitud toodete sortiment. Eesti stendi külastusest on teatanud ka kõrged Saksa riigitegelased.

19. jaanuaril algav mess kestab 28. jaanuarini ja messikülastajate arvuks ennustatakse 300 000. Eesti stend jaguneb mõtteliselt kolmeks alaks: reis Eesti toiduteel tutvustab siinseid turismivõimalusi; Eesti toodete, müügi- ja söögiala ning riigistendi ala, kus toimuvad ministeeriumi kohtumised.

„Eesti stendil on seekordne toidukaupade tutvustusvalik eriti mitmekülgne,” ütles Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse esimees Ants Noot. “Lisaks traditsioonilistele toidutoodetele nagu vürtsikilu ja juustu-lihatooted oleme seekord kaasa võtnud uuenduslikumad funktsionaalsed tooted nagu Vinkymoni fermenteeritud küüslauk ja Raw Edge’i esimene teaduslikult väljatöötatud probiootiline karastusjook.”

Ta lisas, et just fermenteeritud toitude järjest kasvav populaarsus on heaks argumendiks uudistoodete tutvustamisel ja messikülastaja tähelepanu tekitamiseks.

Messil on esindatud tooted 23 Eesti ettevõttelt. Osalevad Linnamäe Lihatööstus, DGM Shipping, Saaremaa Piimatööstus, Naat ja Naeris, Eesti Pagar, Tartu Mill, Liviko, Kaluri, Orkla, Salvest, Minna Marmelaad, Saidafarm, Eesti Muna, Must küüslauk, Rõngu Mahl, Mahetark, Vinkymon, Artisan Honey, Öun Drinks, Farmi Piimatööstus, Raw Edge, Balsnack International Holding, Moe.

Eesti toitu ja turismivõimalusi tutvustava väljapaneku leiab Berliini messikeskuse World-Tour hallist 8.2 (stend nr 103).

„Eesti toiduained on juba 29. korda esindatud Grüne Wochel ning aja jooksul oleme sellel põllumajanduse ja toiduvaldkonna suursündmusel leidnud oma kindla koha. Selle heaks tõestuseks on esimesel messipäeval meie stendil toimuv Saksa põllumajandusministri delegatsiooni külastus,“ lausus Noot. 

Noot lisas, et Berliinis toimuv esinduslik näitus annab meile suurepärase võimaluse oma riigi, toidu ja turismivõimaluste tutvustamiseks. Messi väisab ka Eesti regionaal- ja põllumajandusminister Madis Kallas, kellel on Eesti stendil kavas kohtumised Ukraina ja Gruusia delegatsiooniga. Lisaks on messi raames kohtumised Moldova ja Balti riikide ministritega. Messi avapäeva õhtul on Eesti saatkonnas Berliinis majandusnõuniku Roomet Sõrmuse korraldatud vastuvõtt. 

Maailma juhtivaks põllumajandus- ja toiduvaldkonna messiks peetav Grüne Woche meelitab kümne päeva jooksul 19.–28. jaanuaril Berliini messikeskusesse üle 300 000 külastaja. 118 000 ruutmeetri suurusel messil on esindatud üle 1400 eksponendi 61 riigist. Grüne Woche on eelkõige lõpptarbijamess, mis on sakslaste ja paljude teiste riikide põllumajandus- ja toidusektori esindajate jaoks olulise suursündmusena heaks platvormiks Eesti toidu tuntuse tõstmiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.