Hoia silmad lahti: Viimsis takerdus põder sarvipidi jalgpallivärava võrku ja jooksis sellega metsa

Pilt on illustreeriv.Foto: Unsplash

Eile, 29. septembri hommikul sai Eesti Metsloomaühing äreva kõne Leppneeme loomasõbralt, kelle sõnul jäi põder sarvedega väravasse kinni, joostes sellega metsa.

Loom oli helistaja sõnul olnud paanikas. Metsloomaühingu soovitusel pöörduti Jäägriabi juhi Marko Olopi poole.

“Jääger asuski kohe teele, sest olukord oli tõepoolest murettekitav,” teatas Metsloomaühing Facebookis. Kui inimesel pole vajalikke vahendeid või väljaõpet, ei saa ta metslooma kuidagi aidata, sest olukord on ohtlik.

“Jääger jõudis kiirelt sündmuskohale ja käis põdra jälgedes umbes kilomeetri,” seisis ühingu lehel. “Teekonnal korjas ta kokku umbes pooled värava jupid, üks külg ja võrk jäid siiski leidmata. Värav oli õnneks tehtud õhukesest metallist.”

Kuna põtradel on praegu jooksuaeg, näitab pull oma jõudu sarvedega. Suure tõenäosusega raputab ta sarvedelt viimased jupid maha. Ka laseb jäägri Olopi sõnul suur pull külmade tulekuga esimesena oma sarved maha.

Kui sa aga siiski juhtud Viimsis nägema põdrapulli, kelle sarvedesse on takerdunud võrk, anna sellest Metsloomaühingule teada ja helista abi saamiseks Jäägriabisse (5021145).

Ühing palub kõigil üle vaadata oma territoorium ja kui seal leidub sarnaseid väravaid või võrke, kuhu võiks metsloom takerduda, võta võrk maha või tõsta värav lagedalt ära. “Põdrad ja kitsed ei pruugi neid takistusi märgata ja nii võime tahtmatult neile kaunitele ning suursugustele loomadele kannatusi ja ka vigastusi põhjustada.”

https://www.facebook.com/EestiMetsloomayhing/videos/261590641742075

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.