Uudis

Hoia silmad lahti: Viimsis takerdus põder sarvipidi jalgpallivärava võrku ja jooksis sellega metsa

Pilt on illustreeriv.Foto: Unsplash

Eile, 29. septembri hommikul sai Eesti Metsloomaühing äreva kõne Leppneeme loomasõbralt, kelle sõnul jäi põder sarvedega väravasse kinni, joostes sellega metsa.

Loom oli helistaja sõnul olnud paanikas. Metsloomaühingu soovitusel pöörduti Jäägriabi juhi Marko Olopi poole.

“Jääger asuski kohe teele, sest olukord oli tõepoolest murettekitav,” teatas Metsloomaühing Facebookis. Kui inimesel pole vajalikke vahendeid või väljaõpet, ei saa ta metslooma kuidagi aidata, sest olukord on ohtlik.

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

“Jääger jõudis kiirelt sündmuskohale ja käis põdra jälgedes umbes kilomeetri,” seisis ühingu lehel. “Teekonnal korjas ta kokku umbes pooled värava jupid, üks külg ja võrk jäid siiski leidmata. Värav oli õnneks tehtud õhukesest metallist.”

Kuna põtradel on praegu jooksuaeg, näitab pull oma jõudu sarvedega. Suure tõenäosusega raputab ta sarvedelt viimased jupid maha. Ka laseb jäägri Olopi sõnul suur pull külmade tulekuga esimesena oma sarved maha.

Kui sa aga siiski juhtud Viimsis nägema põdrapulli, kelle sarvedesse on takerdunud võrk, anna sellest Metsloomaühingule teada ja helista abi saamiseks Jäägriabisse (5021145).

Ühing palub kõigil üle vaadata oma territoorium ja kui seal leidub sarnaseid väravaid või võrke, kuhu võiks metsloom takerduda, võta võrk maha või tõsta värav lagedalt ära. “Põdrad ja kitsed ei pruugi neid takistusi märgata ja nii võime tahtmatult neile kaunitele ning suursugustele loomadele kannatusi ja ka vigastusi põhjustada.”

Leppneemes, Viimsis jäi põder sarvipidi jalgapallivärava võrku

Leppneemes, Viimsis jäi põder sarvipidi jalgapallivärava võrku!Täna varahommikul kell 7:16 saime oma infotelefonile äreva sõnumi Merilynilt:"Tere hommikust! Meil oli hoovis suur jalgpallivärav ning just hetk tagasi märkasime, et põder jäi oma sarvedega sinna kinni ning jooksis sellega metsa. Loom on paanikas. Mida soovitate teha?"Soovitasime koheselt inimesel helistada abi saamiseks jääger Marko Olopile Jäägriabi OÜ,Jääger asuski kohe teele, sest olukord oli tõepoolest murettekitav. Vastavate vahendite ja väljaõppeta ei saa inimene põtra kuidagi sellises olukorras aidata kuna olukord oli ohtlik. Jääger jõudis kiirelt sündmuskohale ja käis põdra jälgedes umbes kilomeetri. Teekonnal korjas ta kokku umbes pooled värava jupid, üks külg ja võrk jäid siiski leidmata. Värav oli õnneks tehtud õhukesest metallist. Põtradel on praegu jooksuaeg ja põdrapull näitab oma jõudu sarvedega. Ilmselt puksib ta oma tee pealt kõik ära ja loodame, et raputab ka need viimased jupid ja võrgu sarvede küljest maha. Lisaks, jäägri sõnul lasevad suured pullid külmade tulekuga esimesena oma sarved maha. Kui aga siiski te juhtute Viimsis nägema põdrapulli, kelle sarvedesse on takerdunud võrk, siis andke sellest palun ka meile teada ning abi saamiseks helistage kohe Jäägriabisse tel 5021145 Kõigil inimestel PALUME üle vaadata oma territoorium ja kui seal on sarnaseid jalgpalliväravaid ja võrke, kuhu põdrad või ka kitsed võiksid takerduda, siis palun võtke sealt kas võrgud maha või siis tõstke need väravad lageda pealt ära. Põdrad ja kitsed ei pruugi neid takistusi märgata ja võime nii tahtmatult neile kaunitele ja suursugustele loomadele kannatusi ja ka vigastusi põhjustada!

Posted by Eesti Metsloomaühing on Teisipäev, 29. September 2020

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.