Kuhu annetada korralikke asju, nii et need õigete inimesteni jõuaksid?

Annetused.Foto: Shutterstock

Uuskasutuskeskus ja Sõbralt Sõbrale ning muud teise ringi poed on lihtsaimad kohad, kuhu oma korralik kraam pikema jututa viia. Aga mis siis, kui on soov veenduda, et asi jõuaks sihtotstarbeliselt inimeseni, kes seda vajab? Selleks sai koostatud nimekiri kohtadega, mis just taolist esemelist abi vajavad.

  • Eesti Suurperede Selts võtab vastu kõike eluks vajalikku: riideid, jalanõusid, kodu- ja beebitarbeid, lastekraami, spordivahendeid ja -riideid, õppevahendeid, tehnikat, hügieenitooteid, kotte, ehteid ja mööblit. Sama asjaga tegeleb ka Valgamaa Lasterikaste Perede Ühing.
  • Kirikud: oma kohalikust kirikust võib uurida, milliste annetuste järgi vajadus oleks. Need jagatakse abivajajatele laiali.
  • Kodutute varjupaigad: Tallinna Hoolekandekeskus pakub abi vähekindlustatud inimestele. Sinna saab samuti pakkuda avamata pakkides ühekordseid hügieenitarbeid.
  • Lasteaiad on sageli huvitatud mänguasjadest ja meisterdamistarvetest. Sügisel võib neile pakkuda ka köögi- ja puuvilju.
  • Loomade varjupaigad: näiteks Tartu Koduta Loomade varjupaik võtab vastu koera- ja kassitoitu, mänguasju, kaela- ja jalutusrihmasid, froteevannilinasid ja käterätikuid loomade kuivatamiseks ja allapanuks, transpordibokse ja näitusepuure, puhastuskeemiat ja koristusvahendeid. Sarnastest asjadest on huvitatud ka Saaremaa Lemmikloomade turvakodu. MTÜ Loomade Varjupaigad on lisaks eelmainitule huvitatud ka asjadest, mida saab osta.ee-s müüki panna.
  • MTÜ Heategevus Eestis Facebooki grupp pakub abi vähekindlustatud inimestele. Suhtlust vahendavad iga maakonna administraatorid, kes jagavad abipalveid ning kiidavad abisoove heaks, et tagada asjade jõudmine päris abivajajani. Vaja on enamasti toiduabi, mööblit ja riideid. Vajadusel saab ka pöörduda kohaliku omavalitsuse poole ja uurida, mida neile teadaolevatel abivajajatel tarvis on.
  • Naiste tugikeskused võtavad vastu kinnises pakis kasutamata jäänud naiste hügieenitarbed ja ühekordseid raseerimisvahendid.
  • Raamatuvahetus.ee: tarbetuks muutunud trükised saab ära anda Raamatuvahetuse lehel. Kohalikes raamatukogudes on riiulid, kuhu saab viia ära andmiseks raamatuid. Loe siit lähemalt, kuidas müüa oma vanad raamatud maha.
  • Tasuta Kraam Facebooki gruppi võib pakkuda kõike korralikku teise ringi kraami otse inimeselt inimesele. Kirjuta kindlasti juurde ka see, kus piirkonnas asi asub.
  • Tipu looduskool: Tipu Looduskool võtab hea meelega vastu vihmajoped ja kilepüksid, magamiskotid, jalgrattad ja ehitusmaterjalid.

Loe lähemalt sellest, kuhu pakkuda jääkmaterjale, siit.

Kas oskad veel mõnda kohta nimetada, mis esemelist abi vajab? Anna sellest märku kommentaariga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.