Laulasmaal ja Paldiskis avati päikesepaneelidel toimivad toiduringluskapid

Päikesepaneelidega toidujagamiskapp. F: Lääne-Harju vald

Reedel avati Laulasmaal ja Paldiskis päikesepaneelidel toimivad toiduringluskapid, mis on esimesed omataolised Eestis. Peatselt saab kapi ka Padise.

Toiduringluskapid paigaldas asumitesse kogukondlik algatus Roheline Vald, mis töötab välja ja viib ellu kestliku arenguga seotud algatusi Lääne-Harju vallas.

“Lokaalne toidujagamine võimaldab panna ülejääva toidu kõige kiiremini ringlema ning puudub lisakulu transpordile ning täiendavale tööjõule,” ütles rohelise valla idee algataja Kairi Niinepuu-Mark pressiteates.

Jahekapi tööshoidmiseks kasutatakse taastuvenergiat, mille tagavad toidukapi katusel paiknevad päikesepaneelid. Toidukapi prototüüp paigaldati kevadel Laulasmaale.

Lisaks kohalikule kogukonnale hakkavad kappe täitma ka kohalik Selver Laulasmaal ning COOP Paldiskis, seda “parim enne” tähtajale läheneva või rikutud pakenditega kaubaga.

Toiduringluskappide ehituse rahaliseks toetamiseks kaasas Rohelise Valla meeskond energiaettevõtte Alexela, taastuvenergia parke haldava ning rajava Sunly City ning Lääne-Harju vallavalitsuse. 

F: Lääne-Harju vallavalitsus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.