Moedisainerite konkurss keskendub nüüdsest jätkusuutlikule moele

Foto: Silver Gutmann

Tänasest on avatud Estonian Fashion Festivali (EFF) alustavatele moedisaineritele suunatud konkurss, mis võtab sellest aastast fookusse keskkonnateadlikel põhimõtetel loodud moe.

7.-9. juunil Eesti Rahva Muuseumis peetav EFFi disainerite konkurss võimaldab disaineritel kandideerida kolmele Tartus toimuvale moeetendusele.

Moefestivali tegevjuhi Key Külaotsa sõnul on iga järgneva aastaga kavas liikuda järjest enam jätkusuutlikkuse poole.

„Meie eesmärk ei ole mitte ainult oodata jätkusuutlike tegevuste rakendamist disainerilt, vaid tahame moedisainereid ka selles suunas harida,“ ütles Külaots. “Moedisainerite jätkusuutlikkuse võimekuse tõstmiseks on plaanis viia läbi koolitus ja inspireerida osavõtjaid ka läbi ürituse enda. EFFi moesündmus on ka üritusena muutumas, mistõttu luuakse juhised nii korraldusmeeskonnale, produktsioonile, toimumiskohale, toitlustusele ja muudele seonduvatele osapooltele, et sündmuse keskkondlik mõju oleks võimalikult minimaalne.”

Moedisainerid saavad kandideerida ühele kolmest moeetendusest, et valida enda loomingu esitlemiseks kõige sobivam platvorm. Kunstisugemetega Mood-Performance-Tants, aeglast moodi ja pärimuskultuuri edendav OmaMood ning ready-to-wear riietele- ja aksessuaaridele keskenduv Antonius pakuvad igale disainerile sobiva väljundi.

Mood-Performance-Tants 2023 moeetendus kannab sel aastal nime “Spekter”.  Kõrgema Kunstikooli Pallas poolt ellu kutsutud vaatemäng toob vaatajani võimsa visuaalse elamuse, millega tähistatakse moeetenduse 25. loomisaastat. Juubelietendus interpreteerib valguse, heli, tantsu ja moe lainelist spektrit. Etenduse juht Marta Tuulberg lubab näidata noorte disainerite moodi suursuguselt: „Mood-Performance-Tants juubelietendus tõotab sel aastal tulla veidi erilisem. Mitte ainult ei tähista me 25. sünnipäeva, vaid muudame majesteetliku Eesti Rahva Muuseumi tõeliseks etteasteks.“

Tartu Loomemajanduskeskuse moeetendus Antonius 2023 kujutab sümbioosi moefilmist ja moesõust. Etenduse juht Johanna Nurm soovib nihutada moe edastamise piire, põimides filmi ja moe. „Antonius avab disaineri sisemaailma, tema stuudio, unistused ja unenäod, võimaldades igaühel avada oma sisepildi publikule läbi mitme meediumi koostöö,“ rääkis Nurm.  

Kandideerimine on avatud veebilehel: https://fashionfestival.ee/

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.