Mondo pakub kliimavaldkonna projektidele rahastust

Foto: Markus Spiske / Pexels.com

Mondo korraldab järgneva nelja aasta jooksul kolm väikerahastusvooru, et toetada Eesti kliima- ja keskkonnateemadega tegelevaid organisatsioone. Esimese sammuna toimuvad 29. mail kell 14 Mondos mõttetalgud, et koos taotlusvoore kujundada.

Kõikidel huvitatud organisatsioonid saavad end registreerida selle vormi kaudu. Mõttetalgutel saab osaleda kohapeal Mondos või veebis. 

„Vabaühendused on keskkonnaprobleemide lahendamisel kesksel kohal, kuna nad on hästi kursis kohalike vajadustega ning suudavad väärt algatustele tuule tiibadesse anda,” ütles Mondo projekti NoPlanetB juht Demy Landson. “Mõttetalgutel loome avatud ruumi, kus erinevad kliimamuutuste leevendamisest huvitatud osapooled saavad rahastusvoorude kujundamisel kaasa rääkida ning leida potentsiaalseid koostöökohti.”

Nelja aasta jooksul toimuvate rahastusvoorude kaudu toetab Mondo keskkonnaprojekte kokku 232 500 euroga. Kolme väikerahastusvooru toetuste summad jäävad vahemikku 5000–40 000 eurot. 

„Meil on suurepärane võimalus toetada rahastusega just väiksemaid vabaühendusi ja noorteorganisatsioone, kellel on innovaatilised ideed, aga ei pruugi olla otsest juurdepääsu Euroopa Liidu vahenditele,” lausus Landson.

Väikerahastusvoorud korraldab Mondo NoPlanetB projektist, mille eesmärk on julgustada kliimamuutustest tulenevate globaalsete väljakutsete lahendamist kohalikul tasandil. Projekti tegevused toimuvad kaheksas Euroopa Liidu riigis ning toetavad uuenduslike lähenemiste kasutuselevõtmist ja rakendamist kliimamuutuste vastu võitlemisel. Väikeprojektide sihtrühm on eelkõige 15–35-aastased noored ning inimesed, kelle teadlikkus ja huvi keskkonna- ning kliimateemadest on madal. 

29. mail toimuvatel mõttetalgutel tutvustab Mondo projekti ja tulevasi taotlusvoore. Erinevad eksperdid avavad, kuidas saavad vabaühendused kliimaeesmärkide täitmisesse panustada, kuidas rakendada väikeprojektides teaduspõhist lähenemist ning millised on koostöövõimalused osapoolte vahel.

Väikerahastusvoorud toimuvad Euroopa Komisjoni DEAR programmist toetatud rahvusvahelisest projektist, mida Eestis koordineerib Mondo.

Mondo on globaalset ebavõrdsust leevendav Eesti organisatsioon, mis tegutseb lisaks Eestile veel 12 sihtriigis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.