Otseülekanne riigikogust: Mis juhtuks Eestis, kui lõpetaksime munakanade puurispidamise? 

F: Pixabay

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad avaldas septembris võikad kaadrid kanade eluolust Eesti suurimate munatootjate juures. Paljastusele järgnes avalik pahameel ning ettepanek keelustada munakanade puurispidamine Eestis.

Täna kell 12 algab riigikogus munakanade vabapidamissüsteemidele ülemineku mõjuanalüüsi tutvustus, mida saab jälgida otseülekande vahendusel siit.

“Kanade puurispidamine on julm ja ebavajalik viis munade tootmiseks,” ütles Nähtamatute Loomade kampaaniajuht Merit Valge. “Paljud Euroopa riigid on juba otsustanud selle seadusega keelata. Nende riikide kogemus on näidanud, et see ei ole muna hinda oluliselt mõjutanud. Täna riigikogus toimuv arutelu annab praktilise sisendi selle jaoks, kuidas ka Eestis saaksime liikuda kanade parema kohtlemise poole.” 

Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse (RAKE) poolt koostatud uuring annab vastused praktilistele küsimustele, mis juhtub Eestis, kui kanade puurispidamine lõpetada. Uuringu tulemusi esitleb uuringu autor Kristiina Vain. 

Mõjuanalüüs on keskendunud poliitiliste, majanduslike, sotsiaalsete, tehnoloogiliste, juriidiliste ja keskkondlike mõjutegurite kooshindamisele, pöörates erilist tähelepanu majanduslikule mõjule.

Oma seisukohti avaldavad veel riigikogu liige Anastassia Kovalenko-Kõlvart, zooloog Tiit Maran, Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Killu Maidla ning MTÜ Nähtamatud Loomad asutaja ja tegevjuht Kristina Mering.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.