Peaasi.ee ootab õnnelikuks tegevate toitude retsepte

Foto: Pexels.com

Vaimse tervise vitamiinikampaania raames kogub Peaasi.ee 19. märtsiks Eesti inimeste õnnelikuks tegevate toitude retsepte.

Kogutud retseptidest koostab Peaasi.ee Eesti inimeste õnnelikuks tegevate toitude edetabeli ning avaldab selle rahvusvahelisel õnnepäeval, 20. märtsil. Oma retsepti saab edastada siin.

“Tasakaalustatud toitumine on üks vaimse tervise vitamiin, sest see, mida, millal ja kui palju sööme mõjutab meie meeleolu,” rääkis Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa. “Samuti on leitud, et toidu jagamine teiste inimestega võib tugevdada sotsiaalseid suhteid ja luua sügavamaid sidemeid. Ühised toiduvalmistamise ja einestamise kogemused võivad tugevdada meie vaimset tervist, suurendades tunnet, et kuulume kogukonda ja oleme armastatud.”

Viis vaimse tervise vitamiini on uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja head suhted. Sel aastal keskendutakse töörõõmu, koolirõõmu ja elurõõmu esile toomisele. 

Igal nädalal võetakse fookus ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas nende abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Vitamiinikuuris saab osaleda nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Vitamiinikuuri jooksul saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha siin.

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur toimub viiendat korda ja seda rahastab Tervisekassa.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.