Riigimetsast toodi üle 10 000 jõulukuuse

Foto: Unsplash

Möödunud pühade ajal toodi riigimetsast 10 577 jõulukuuske, mis on alates RMK kuusemüügi algusest 2008. aastal paremuselt teine tulemus.

Kui üle-eelmisel ja 2018. aastal toodi riigimetsast 9700 kuuske, siis mullu ületas müük taas 10 000 piiri. Varasemalt on vaid 2016. aastal toodud riigimetsast rohkem kuuski – 11 500.

RMK peametsaülem Andres Sepa sõnul soodustas praegune aeg metsa minekut. “Pole ju ohutumat kohta lähedastega kogunemiseks kui mets, kus ruumi jagub kõigile,” ütles ta.

RMK sõnul pole jõulukuuskede müük tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus aitamaks elus hoida kaunist jõulupuu koju toomise traditsiooni. Seetõttu pakub RMK riigimetsast kuusetoomise võimalust juba alates 2008. aastast.

Viimatiste pühade ajal tasuti 10 577 kuusest 8904 eest mobiilimaksega ning ülejäänud 1673 puhul arve või pangamaksega. Enim osteti ühe kuni kahe meetriseid kuuski.

Jõulukuuske tohib riigimetsast võtta vaid neist kohtadest, kust tal pole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, elektriliinide ja vana metsa alt.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.