Tallinnas saab kogumisringidel ära anda ohtlikke jäätmeid ja asju

Jäätmejaama ohtlike jäätmete konteinerid. Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

Tallinna elanikud saavad sel ja järgmisel nädalavahetusel kodu lähedal kogumisringil ära anda nii ohtlikke jäätmeid kui ka kasutuskõlblikke esemeid.

22.-23. oktoobril toimuvad kogumisringid Kesklinnas, Lasnamäel, Kristiines ja Põhja-Tallinnas ning järgmisel nädalavahetusel, 29.-30. oktoobril Pirital, Mustamäel, Haaberstis ja Nõmmel, teatas linnavalitsus.

“Kevadel toimunud kogumisringidele tõid tallinlased ligi 27 tonni ohtlikke jäätmeid, lisaks annetasid inimesed korduskasutusse 1,5 tonni kasutuskõlblikke esemeid. See näitab, et kogumisringide kampaania läheb inimestele korda ja nemad on üha altimad keskkonnasõbralikke valikuid tegema,“ ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. “Teeme omalt poolt kõike, et jäätmetest vabanemine oleks inimestele võimalikult kiire ja lihtne – kogumisringide käigus saavad linlased erinevaid jäätmeid ära anda just kodu lähedal.”

Elanikke ootab igas peatuspaigas kaks autot – üks ohtlike jäätmete jaoks ja teine kasutuskõlblike asjade jaoks.

Ohtlike jäätmete kogumisringil võetakse vastu majapidamises tekkinud ohtlikke aineid sisaldavaid ja nendega saastunud pakendeid; akusid ja patareisid, seal hulgas pliiakusid; vanu ravimeid; värvide, lakkide liimide ja lahustite jääke; õlisid ja rasvu, mitmesuguseid määrdeaineid; absorbente, filtermaterjale, saastunud kaltse ja kaitseriietust jms; õlifiltreid ja antifriisi jääke; nakkusohtlikke teravaid ja torkivaid jäätmeid (nt vanu süstlaid); aiandusmürke ja väetiste jääke, pestitsiide; kemikaalijääke; ohtlikke aineid sisaldavaid pesuained; elavhõbedat sisaldavad jäätmed (nt vanad kraadiklaasid, päevavalguslambid ja säästupirnid); vanad elektri- ja elektroonikaseadmed.

Ohtlikud jäätmed suunatakse edasi Epler & Lorenz AS-ile taaskasutuseks ja materjalidena ringlusesse ning seeläbi ei satu nad olmejäätmete hulka või loodusesse.

Kasutuskõlblike esemete kogumisringil võetakse vastu terveid ja puhtaid raamatuid; nõusid ja muid köögitarbeid; riideid ning muid kodutekstiile; mänguasju; jalanõusid; hobivahendeid ja sporditarbeid; jalgrattaid; sisustusesemeid; aksessuaare; väiksemaid töötavaid elektroonikaseadmeid.

Kasutuskõlblikud asjad antakse üle MTÜ-le Uuskasutuskeskus, kes need uuesti ringlusesse suunavad.

Kogumisringidel ei võeta turvakaalutlustel vastu turvahälle ega -toole. Suuremaid kasutuskõlblikke esemeid, nagu mööblit ja töökorras koduseadmeid – külmikuid ja pliite, kogumisringidel vastu ei võeta. Need on võimalik viia Paljassaare jäätmejaama korduskasutusruumi või Uuskasutuskeskuse poodidesse.

Kogumisringe korraldab Tallinna Strateegiakeskus. 

Lisateavet leiab siit või telefonilt 640 4131 ja 640 4245. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.