Läänemere päeval koristas Paljassaare hoiuala ja randa üle 70 inimese

Veest leitud tõukeratas ja tool. Foto: Euroopa rohelise pealinna büroo

Üle 70 inimese korista eile Tallinna Pikakari randa, Paljasaare hoiuala ja kaht piirkonna enim prügistatud krunti. Lisaks käisid prügi merest kokku korjamas Maremark Sukeldumiskeskuse sukeldujad.

Koristusel pöörasid talgulised tähelepanu ka jäätmete liigiti kogumise olulisusele – eraldi koguti kokku mere äärest leitud suitsukonid, plastik-, klaasi- ja segaolmejäätmed, mis viidi Paljassaare jäätmejaama, et need edasi materjaliringlusse suunata.

Rannakoristustalgud korraldasid Tallinna Strateegiakeskuse ringmajandusosakond ja Põhja-Tallinna valitsus. Eilsel Läänemere päeval algas rahvusvaheline kampaania Save Our Sea, millega Euroopa roheline pealinn Tallinn ja Helsingi linn kutsuvad kõiki Läänemere-äärseid linnu ja nende elanikke tähelepanu pöörama kodumere tervisele.

Eile toimus ka Tallinna korraldatud Läänemere päeva seminar „Elurikkus Läänemeres ja seda mõjutavad tegurid“, kus Läänemere tervisest rääkisid oma ala tippteadlased ja -spetsialistid: Kai Künnis-Beres (“Nähtav ja nähtamatu elurikkus?”), Sirje Sildever („Planktoni liigirikkus Soome lahes“), Rene Reisner („Eutrofeerumine, mereprügi ja ohtlikud ained – Läänemere ja Soome lahe elurikkuse olulised mõjutajad”), Markus Vetemaa (“Kuhu kadus tursk ja suur lest?”) jpt. Seminari salvestust saab vaadata siit.

Läänemere kampaania käigus toimub veel 2. septembril Lennusadamas Läänemere perepäev, 3. septembril avatakse Salme kultuurikeskuses ringmajanduse-teemaline näitus „Lähme nulli!“, koolilastele toimuvad mereteemalised õpitoad meremuuseumis ning üle Tallinna ja Eesti erinevad mereäärsed koristused. Kampaania kulmineerub Maailmakoristuspäeval 16. septembril suure Läänemereäärsete riikide koristusaktsiooniga.

Kampaania Eestisisesed üritused on leitavad siit: greentallinn.eu/sos

Rahvusvahelise kampaania kohta leiab infot siit: www.seacleanup.org

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.