Toila valla prügilapõleng paiskas õhku mürgise suitsupilve, kustutustöö on kestnud kogu öö ja jätkub ka täna

Uikala prügila põleng. Foto: Päästeamet

Eile Ida-Virumaal Uikala prügilas alanud põlengu kustutustööd jätkuvad. Elanikkonnale on suurem oht möödas, teatas Päästeamet.

Eile kell 19.21 teatati põlengust Toila vallas on külas Uikala prügilas. Süttinud oli prügimägi, mille põlemine muutus tugeva tuule tõttu kiiresti intensiivsemaks ja laiaulatuslikumaks.

Päästjad reageerisid suurte jõududega – kohal on seitse põhiautot, kolm vabatahtlike meeskonda ja neli paakautot. Kustutustöödele kaasati öösel lennu- ja merepäästekeskuse helikopter. Põlenguala on suur, kustutustööd on kestnud prügilas terve öö ja jätkuvad ka täna.

Suurenenud õhusaaste tõttu saadeti hilisõhtul välja SMS ohuteavitus EE-ALARM ja paluti hoida kinni uksed ja aknad, sulgeda ventilatsioon ja vältida õues liikumist.

Täna kell 6.40 saadeti välja lõpusõnum, et suurem õhusaaste oht on piirkonna elanikele möödas, õues viibimine on ohutu. Siiski palub Päästeamet elanikel päeva jooksul piirkonna elanikel jälgida ametlikke infokanaleid. Tuule suund võib muutuda ja õhusaaste oht suureneda. Päästeamet annab koheselt teada olukorra muutumisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.