VIDEO: Valgas kõrgub 7-meetrine betoonist jõulupuu

F: Valga Betoon

Valga äärelinnas tõmbab Tõrva suunast lähenejate ja linnast lahkujate pilke jõulukuusk, mis valmistatud betoonist, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. 

“Kuna me toodame betoonelemente, mõtlesimegi, miks mitte proovida nendest kuusk teha. Tahtsime rahvale näidata, mida kõike on võimalik plokkidest valmistada. Sisuliselt on tegu justkui legoklotside ladumisega. Silohoidlates tehakse nendest plokkidest vaheseinu,” selgitas Valga Betooni juhiabi Margarita Piir.

7,2 meetri kõrgune betoonkuusk asub firma territooriumil ning on pimedal ajal valgustatud. Selle püstitasid firma töömehed juhataja Märt Piiri eesvedamisel, kraana telliti mujalt.

Kui pikalt betoonkuusk silmailu pakkuma jääb, ei ole Margarita Piiri sõnutsi veel otsustatud. “Arvan, et jaanuaris on ta veel üleval, aga eks võtame selle siis lahti, paneme hoiule ja järgmisel aastal saame uuesti teha. Võib-olla siis veel suuremana.”

Eestis on varemgi eriliste jõuluinstallatsioonidega üllatatud. Näiteks Rakvere pälvis tähelepanu kasutatud akendest valminud jõulupuuga ning Viljandis säras vanadest tänavalampidest jõulukuuse imitatsioon.

Valga Betoon tegeleb peamiselt kaubabetooni tootmise ja karjäärides toodetavate materjalide müügiga. Ettevõttel on järgmisel aastal tulemas 30 aasta juubel, betooni on toodetud juba enam kui viis aastat. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.