Pandipakendi blogi

#ärarääma episood 7: Rohelised pensionifondid

Joel Kukemelgi arvates algabki roheline eluviis väikestest asjadest, ka oma investeeringute kaudu on väga lihtne maailma parandamist alustada.Foto: Erakogu

Rohelised väärtused on investeerimises tugev ja väga kiiresti kasvav suundumus ning üha enam on neid inimesi, kes soovivad, et nende pensioniraha järgiks jätkusuutliku ja rohelise maailmavaate põhimõtteid. 2020. aasta märtsis tõi LHV turule Eesti esimesed keskkonnasäästu edendavad rohelised pensionifondid. 

#ärarääma taskuhäälingu seitsmendas episoodis vestlesime LHV juhatuse liikme ja roheliste fondide juhi Joel Kukemelgiga rohelisest mõtteviisist pangandusmaailmas. Kui sageli arvatakse, et pintsaklipslastest pankuritel on rohelise eluviisiga vähe pistmist, siis Kukemelk kummutas selle müüdi, tuues näite, et tema on alati jala tööl käinud. Roheline eluviis algabki väikestest asjadest, ka oma investeeringute kaudu on väga lihtne maailma parandamist alustada.

Kukemelk selgitas pisut neid võimalusi, kuidas roheliselt investeerida ning mida üldse kujutavad endast rohelised pensionifondid. Rohepensionisse toodud raha investeeritakse keskonnasäästlikkesse ettevõtetesse, mis on seotud taastuvenergia, energiatõhususe, veetehnoloogia, reostuse vähendamise, käitlemise, keskkonna toetustegevuste ning vastutustundliku metsa- ja põllumajandusega. Kukemelk avas veidi neid telgitaguseid, kuidas ja mis alusel rohelised, keskonna suhtes jätkusuutlikud ettevõtted välja valitakse ning kui tootlikud rohefondid on.

Sekka jagas ta mõned head soovitused kuidas saada miljonäriks, ehk kuidas nutikalt investeerida ja oma raha pikaajaliselt ja tõhusalt kasvatada.

Saatejuhtideks olid Eesti Pandipakendi kommunikatsioonijuht Kerttu-Liina Urke ning Geeniuse toimetaja Silvia Sool. Kuula täispikka episoodi Joel Kukemelgiga siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.