Kuidas vähendada kaupluses toidu raiskamist ja suunata inimesi tervislikumalt toituma? Rimi leidis hea nipi 

Selle asemel, et oma parima välimuse kaotanud puuviljad ära visata, saab need allahindluskleebistega realiseerida.Foto: Shutterstock

Rimi kassade juures võib juba mõnda aega märgata paberkottides puu- ja juurvilju, ning see on tõstatanud ka küsimuse, kas selline paigutus on eesmärgiga suunata kliente tervislikumate valikute poole ja haarata šokolaadibatooni asemel kassa juurest hoopis mõni puuvili? Rimi sortimendijuht Kerli Kaijanen selgitab asja.  

Vähendame toidu raiskamist!

“Paberkottides on puu- ja köögiviljad, mis on oma esimese värskuse kaotanud. Neid kahjuks kliendid enam tavahinnaga ei osta, mistõttu müüme neid allahindluskleebisega,” märgib Kaijanen.  

“Kuna igapäevaselt jääb müügiletile puu- ja köögivilju, mis on kaotanud oma kaubandusliku välimuse ehk ei ole enam niivõrd esimese klassi toode, kuid vastab jätkuvalt kõikidele kvaliteedinõuetele, siis võtsime juba eelmise aasta sügisel kasutusele allahindluskleebised, millega saame vähendada toidu raiskamist,” ütleb ta. 

Selle asemel, et puuviljad ära visata, saab need allahindluskleebistega realiseerida. Lisaks on Rimi eesmärk suunata kliente ka tervislikuma eluviisi poole – rohkem puu- ja köögivilju tarbima. 

“Kuna Super- ja Mini-Rimides on puu- ja köögiviljaosakond kohe sissepääsu juures, siis usun, et seetõttu on see jäänud silma ka  klientidele,” sõnab Kaijanen. “Me ei ole küll otseselt öelnud, et allahinnatud puu- ja köögiviljad peaks olema esimene asi, mida klient näeb, kuid siiski võiksid need olla ka hea nähtavusega.”

Kaijaneni sõnul on allahinnatud puu- ja köögiviljadele enamasti tahtjad olemas, mõnes regioonis või kaupluses kliendid lausa ootavad neid tooteid. Siiski leidub ka kauplusi, kus allahinnatud viljad kaubaks ei lähe. 

Kokkuvõttes saab aga ikkagi öelda, et allahindluskleebiste kasutamine on väga hästi käiku läinud ning Rimi on suutnud nii oma eesmärki täita ja toidu raiskamist vähendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.