Targa tarbija blogi

Lambapiimajuustust forellini: nutikas äpp aitab katta rikkaliku peolaua ja seda väga hea hinnaga

Õigel ajal jaole sades aitab Food4All rakendus nii mõnegi euro kokku hoida.Foto: Shutterstock

Tartu Rimides on juba mitu kuud olnud võimalik kasutada Food4All äppi, mis aitab leida kaupluses tooteid, mille säilivuskuupäev on lähenemas. Neid ostes saab igaüks anda panuse, et toitu ilmaasjata ära ei visataks. Ja tuleb välja, et hästi planeerides saab rakenduse abil päris rikkaliku toidulaua katta.

Parim aeg kell 12 päeval

Food4All rakenduse puhul on kasulik meeles pidada, et seda tasub avada tihemini kui ainult hommikuti. Üldjuhul saabub kõige enam pakkumisi kella 12 paiku päeval. Kuid kui sel hetkel poodi minna ei saa, siis õhtul enne poekülastust tasub uuesti rakendust külastada – vahepeal võivad lihtsalt mõned soovitud asja olla otsa saanud. Seega liiga pikki plaane ei ole mõistlik teha.

Uskumatult kirev valik

Rakenduse abil saad väga mugavalt endale sobivaid tootekategooriaid valida. Ja valik on tõepoolest lai. Nimekiri ei piirdu ainult salatite ja teiste värske grupi kaupadega, millega poode külastades ollakse vahest kõige rohkem harjunud.

Kui satud rakendusse õigel hetkel, võib sealt leida nii taimseid toite, pagaritooteid kui lihatooteid, puu- ja köögivilju, kala ja mereande, kuivained ja muidugi magusat. Isegi mahetoitu võib rakenduse abil soodsa hinnaga saada. 

Mõnikord on pakkumiste hulgas tõeliselt põnevaid leide, alustades lambapiimajuustust ja soolaforelli viiludest, lõpetades wasabi-pasta, ekleeride ja napoleonitaskutega. Vahel on valikus ka moose ja pähklisegusid. Kui õhtul on tulemas spontaanne istumine sõpradega, siis võib Food4All rakenduse abil päris rikkaliku, kuid samas soodsa hinnaga laua katta.

Lisaks annab äpi kasutamine hea emotsiooni: ühelt poolt pakub võimalust hoida ostukorvi pealt kokku nii mõnigi euro ning teiselt poolt anda omapoolne panus toidu raiskamise vähendamisse.

Praegu käib pilootprojekt kaheksas Tartu kaupluses, kuid sügisel plaanitakse laieneda kauplustesse üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.