Targa tarbija blogi

Laskesuusataja Regina Ermits uuest säästuäpist: ma ei jõua ära oodata, kui kogu Eestis seda kasutada saab

Eesti laskesuusakoondise tippu kuuluv Regina Ermits kiidab rakendust ning ootab, et seda saaks juba üle Eesti kasutadaFoto: Erakogu

Rimi Tartu kaupluste külastajad on juba mõnda aega saanud kasutada rakendust Food4All, mis aitab poest üles leida allahinnatud kauba, mille säilivuskuupäev on kukkumas.

Eesti laskesuusakoondise tippu kuuluv Regina Ermits kiidab rakendust ning ootab, et seda saaks juba üle Eesti kasutada. “Sealt on tõesti mugav vaadata, mida on võimalik soodsamalt soetada, ning tutvusringkonnas, kus olen sellest äpist juttu teinud, on inimeste huvi olnud märgatav,” räägib ta.

Poes käiakse üldjuhul kord nädalas

Oma tarbimisharjumustest rääkides ütleb Regina, et koos abikaasaga proovivad nad mõelda ette ning käia poes üldjuhul kord nädalas. “Isegi kui mõnda üksikut asja on mõnikord juurde vaja, siis üritan poodi minna ikkagi nimekirjaga, kus on vähemalt kolm asja,” selgitab sportlane. Erandeid tuleb muidugi ette, kuid üldjuhul on poes käimine nii ajakulukas, et mõistlik on seda teha võimalikult efektiivselt.

Poes vaatab Ermits kindlasti ka toiduainete säilivuskuupäevi. “Ma proovin tihti osta piimatooteid, mis oleksid allahinnatud, kuna nende säilivusaeg on läbi saamas, aga me sööme need suure tõenäosusega kohe paari tunni jooksul või hiljemalt järgmisel hommikul ära.”

Üldiselt jälgib ta poes käies, et pooled asjad oleksid veidi pikema ning ülejäänud lühema säilivusajaga. Ja kui kodus hakkabki mõne toidu säilivusaeg lõppema, siis pannakse see kas otse sügavkülma või kuumtöödeldakse enne, ikka selleks, et mõttetut toidu raiskamist vähendada.

Just piimatooted on need, mida Regina Oja võimalusel allahinnatuna ostab.Foto: Erakogu

Ka allahinnatud toidu ostmist saab ette planeerida

Toidukorvi täitmisel on Ermitsale tänuväärseks abiliseks osutunud rakendus Food4All. Enam ei pea allahinnatud kaupade seast tegema ainult emotsioonioste. “Tänu rakendusele saan juba varem välja vaadata, mis on poes olemas ja siis konkreetselt ka selle järgi minna,” räägib ta. Oma tarbimisharjumustele tuginedes on laskesuusataja valikus oluline koht erinevatel piimatoodetel, mida ta saab tänu rakendusele nüüd vahel soodsamalt osta.

Äpi kaudu on Ermits leidnud ka huvitavaid tooteid, mida ta ise poest otsida ehk ei oskaski. “Nii olen põnevaid leide saanud just kuivainete valdkonnast, näiteks kohvi ja kohvioad või pähklid,” toob Ermits mõne näite.

Rääkimata sellest, kui mugav on rakendust kasutada. “Kui esmakordselt äpi alla laadisin ja seal ringi vaatasin, siis ei tundnud ma kordagi, et ei oleks osanud või poleks aru saanud, mida tegema või otsima peab,” kiidab Ermits rakenduse kasutajasõbralikkust.

Ja muidugi ei saa üle ega ümber sellest, et teadlikumalt poes käies on ostukorv muutunud soodsamaks. “Üheks põhjuseks on üleüldine toidumenüü läbimõtlemine ja nimekirja koostamine. Ent ka võimalus läbi Food4Alli vaadata, mida on hetkel võimalik soodsamalt soetada, mängib siin olulist rolli,” lisab Ermits.

Köögis haarab ohjad abikaasa

Kui lõpuks kodus kokkamiseks läheb, siis üldjuhul haarab ohjad abikaasa, kelle aadressil jagub Ermitsal kiidusõnu ohtralt. “Ta suudab vaaritada kokku imemaitsva söögi täiesti olematutest asjadest,” ei ole ta kiitusega kitsi. “Kui mina avan külmkapi ja ütlen kiirelt, et siin pole midagi süüa teha, siis Kalev (endine laskesuusataja Kalev Ermits) suudab samadest komponentidest välja võluda kaks-kolm erinevat varianti, mida teha annaks,” räägib laskesuusataja.

Toidu oskusliku kasutamise tulemusena on värske abielupaar jõudnud tänuväärselt selleni, et nende peres läheb toitu raisku minimaalselt. “Õnneks olen abikaasa kõrval ka mina veidi paremaks saanud, kuid tema tasemeni on veel pikka maa minna,” naljatleb Ermits.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.