Poest pole vaja ilmtingimata pabertšekki võtta. Aga kust ma siis oma oste näen?

Pabertšekist loobumine ei tähenda, et sa ei saaks oma kulutusi üle vaadata.Foto: Shutterstock

Rimi on tuntud vastutustundliku käitumisega kaupmehena. 2022. aastal tutvustas kauplus oma klientidele võimalust jätta pabertšekk välja trükkimata ning asendada see digitaalse tšekiga. Miks selline lahendus kasutusele võeti ja kuidas klient oma oste nüüd jälgida saab?

Säästeti 17,4 tonni paberit

Rimi kliendil on juba mõnda aega olnud õigus valida, kas soovib saada pabertšeki või digiarve e-mailile või Rimi äppi. Juba praegu on näha, et kliendid on selle hästi vastu võtnud. Ainuüksi 2022. aastal jäeti kõigi Rimi kaupluste peale välja trükkimata 19,8 miljonit ostutšekki, neist 6,8 miljonit jäi trükkimata Eestis. Tänu sellele hoiti kokku koguni 17,4 tonni paberit.

Kui kliendi e-mailile saabub igapäevaselt niigi liiga palju infot, siis on tal ka teine võimalus, kuidas oma ostudel silma peal hoida: tuleb minna Rimi kodulehel või äpis isiklikule kontole, logida sisse ja seal digitšekkide alt näebki kuupäevade järgi täpselt, mida ühel või teisel päeval on ostetud. 

Äpist leiad ka muud personaalsed pakkumised

Äpist leiab iga klient ka personaalseid pakkumisi ning näeb parasjagu käimasolevaid kampaaniaid. Näiteks kui osta 10 Selection by Rimi või Rimi brändi toodet, siis on võimalik saada lisaks tasuta toode. Punktide arvestusse lähevad ostud, mis on tehtud kliendikaardiga. Sealsamas on üleval info ka allahinnatud kaupadest, mille realiseerimiskuupäevad on lähenemas, ning palju muudki põnevat.

Keskkonna säästmisele aitab kaasa isikliku telefoni kasutamine ostuskannerina

Mitte vähem oluline ei ole ka isikliku mobiilse seadme kasutamine ostuskannerina. Seega, Rimis saab iga klient skaneerida kaupasid oma isikliku nutitelefoniga, kui selles on Rimi äpp olemas, ja poe pakutav skaneerimispult võib jääda terminali. Tuleviku seisukohalt võib see vähendada skaneerimisteadete tootmist ning 2000 seadme kohta vältida 580 kg elektroonikajäätmete tekkimist.

Seega, kui on soov aidata igapäevaselt kaasa keskkonna hoidmisele, tasub jätta ostutšekk võtmata – kui tuhanded inimesed selle väikse liigutuse teevad, säästab see tohutult meid ümbritsevat keskkonda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.