Rimi Eesti sai rahvusvahelise kõrgeima toiduohutuse standardi sertifikaadi 

Audit viiakse läbi kord aastas ja sertifikaat antakse üheks aastaks.Foto: Rimi

Rimi Eesti pälvis sel sügisel rahvusvahelise kõrgeima toiduohutuse BRCGS sertifikaadi, olles sellega teadaolevalt ainuke jaekett Eestis, kes nii kõrgel tasemel sertifikaati omab. Tunnustus kinnitab pühendumist kõrgeimatele kvaliteedi- ja ohutusstandarditele kogu toiduainete tarneahelas. 

“See tähendab, et saame lubada: meilt ostetud toit on käideldud ohutult,” sõnas Rimi Eesti tarneahela juht Taavi Kivisalu. “Sel aastal saime kõrgeima võimaliku tulemuse ehk AA+ tunnustuse, mis annab meie klientidele ja partneritele kindlustunde, et tegutseme kogu toiduainete tarneahelas kõrgeimate kvaliteedistandardite järgi, tagades toiduohutuse, ja oleme oma tegevustes järjepidevad.” 

Etteteatamata kontroll

Esimene (etteteatamata) audit tehti 2015. aasta novembris ning siis sai Rimi tunnustuse AA tasemel. “Oleme kindlad, et meie protsessid on igati tasemel ja seega oli veel kõrgemal tasemel märgise taotlemine igati loogiline. Saame aru, et teeme oma elu ise keerulisemaks, aga meie jaoks on oluline kvaliteet ja läbipaistvus kogu Rimi tarneahela ulatuses ning ka võimekus seda sertifikaadiga tõestada,” lisas Kivisalu.

BRCGS sertifikaat tõestab, et jaekett vähendab võimalikult palju ka toodete raiskamist ning laos olevaid tooteid käideldakse, hoitakse ja jaotatakse ohutul ja hügieenilisel viisil, vähendades saastumise ja toidu kaudu levivate haiguste riski. 

Standard hõlmab kvaliteedisüsteeme, nagu hea tootmistava, hea hügieenitava ja hea laboritava, ning aitab toiduainete jaemüüjatel, tootjatel ja kaubamärgiomanikel täita seadusest tulenevaid kohustusi kõige paremal viisil.

AA+ hinnet on võimalik saavutada juhul, kui tegemist on etteteatamata välisauditiga ning seejuures on lubatud kuni viis väikse tähtsusega mittevastavust. Sellel aastal ei tuvastanud välisaudiitor Rimi Eladudes mitte ühtegi mittevastavust BRCGS Issue 4 Storage & Distribution standardile.

“Saavutasime AA+ standardi tänu protsessidest kinnipidamisele ja pidevale kontrollile ning tugevale meeskonnatööle. Kõik töötajad teevad oma tööd professionaalselt, toiduohutust silmas pidades,” ütles Kivisalu. “Protsesside pidev seiramine läbi siseauditite ja kontrolli annavad meil võimaluse tuvastada ja ennetada toiduohutusega seotud ohte. Tõhus kommunikatsioon ja koolitused on samuti olulised võtmetegurid, mis hoiavad töötajate teadlikkust kõrgel tasemel.”

BRCGS (Brand Reputation Compliance Global Standard) standardit annab välja Global Food Safety Initiative Group (GFSI) ja see kehtib ülemaailmsel toiduturul tegutsevatele ettevõtetele, olenemata toote päritoluriigist. 

BRCGS standardi audit viiakse läbi kord aastas ja sertifikaat antakse üheks aastaks. AA+ sertifikaadi said kaks Rimi Eesti ladu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.