Loodusfestivali programmis on üle 60 sündmuse 

Linnulauluhommik Toomemäel. Foto: Silvia Luik

Loodusfestivali programm on inspireeritud elurikkusest aedades ja liikumisaastast. Viie päeva jooksul toimub põnevaid töötube, kontserte, retki ning tegevusi kogu perele.

7.–11. juunil toimuva Loodusfestivali programmis leidub üle 60 sündmuse, mis toimuvad Tartus ja Tartumaal, Tallinnas, Räpinas, Võrus ning loodusvaatluste maratoni avalikel aladel mitmel pool Eestis. Sündmusi korraldavad kõik 30 partnerit, kelle hulgas on neid, kes on üritusi festivali kavas korraldanud varasematel aastatel, ja ka neid, kes võtavad programmist osa esimest korda. 

Sel korral on tähelepanu suunatud nii avalikele kui ka eraaedadele ja neis peituvatele aaretele, eelkõige looduslikule elurikkusele. 

„Sel aastal kutsume aias mõnulema ja aiailu nautima, aga ka liikuma ja kuulama. Lihtsustamaks kavast meelepäraste sündmuste leidmist, katsetame piktogrammide abil teemakategooriate loomist, nii et saaks kergesti leida peredele sobivaid sündmusi või näiteks kontserte ja loenguid,“ rääkis Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein. „Ära ei jää ka traditsioonilised sündmused – festival algab kolmapäeva varahommikul linnulauluhommikuga Toomemäel.“ 

Loodusfestivalil toimuvad ekskursioonid nii Tartu kui ka Tallinna botaanikaaedades, lisaks leiab programmist mitmeid tegevusi, mis toimuvad era- ja kogukonnaaedades ning avalikes parkides.

Nädalavahetusel toimuvad kogu perele suunatud sündmused Tartu Aparaaditehase hoovis ning Tallinna Loomaaias. Loodusfestivali tähtsündmus, loodusvaatluste maraton toimub 10.–11. juunil. Maratonist osa võtmiseks tuleb registreerida vaatlusala 1. juuniks. 

Loodusfestival tõstab tähelepanu keskmesse Tartu Ülikooli botaanikaaia, mis tähistab tänavu 220. aastapäeva. Festivali avasündmus toimub botaanikaaias 7. juunil kell 12–14. Sõna saavad Valdur Mikita ning Urmas Tartes, kuulutatakse välja linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“ võitjad jaavatakse fotonäitus. Meeleolu loob laulu-akordioni duo Erkki Otsman ja Allan Jakobi. Festivali ajal toimub botaanikaaias veel mitmeid tegevusi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.