Looduses liikumine

Rahvuspargis hävitati julmalt suur osa pinnasest, rikkujad said kopsaka trahvi

Soomaa rahvuspargis Raudna jõe ääres avanenud vaatepilt.Foto: Joosep Tammemäe/Keskkonnaamet

Keskkonnaamet annab oma Facebooki-lehel teada äsjasest avastusest Soomaa rahvuspargis: seal on puruks sõidetud suur osa pinnasest.

“Loodusest hooliv inimene ei jäta endast loodusesse märgatavaid jälgi. Paraku avanes meie inspektoritele just selline pilt Soomaa rahvuspargis Raudna jõe ääres. Need jäljed ei kao niipea, puruks sõidetud pinnase taastumine võtab siin aastaid,” kirjutab amet.

Ühtlasi tuletatakse meelde, et rahvusparkides ja kaitsealadel kehtivad eri nõuded ja piirangud. “Sõidukiga sõitmine väljaspool teid on lubatud vaid mõnedel põhjendatud erandjuhtudel, aga mitte lõbusõitudeks. Selline reegel ei ole mitte inimeste kiusamiseks, vaid loodusväärtuste ja kaitse-eesmärkide hoidmiseks,” selgitab amet.

Enne mistahes kaitsealale sõitmist tutvu kindlasti seal kehtivate nõuetega ja pea nendest kinni. Üldine reegel on see, et sõita tohib vaid selleks ettenähtud teedel.

“Soomaal sõitjad tehti kindlaks ja nad said väärteo eest karistuse. Süüdlastele määrati 480 ja 400 euro suurune rahatrahv,” kirjutab amet.

Rikkumist märgates teata sellest kohe riigiinfo telefonile 1247. Tõendusmaterjali nagu fotod ja videod võib saata ka e-aadressile 1247@1247.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.