Laupäeva öösel võib Eestit tabada äkktorm

2020. aasta juulikuu torm Paides.Foto: Järva Teataja/Scanpix

Eestit võib tabada lähiajal äkktorm – kiiresti algab, kiiresti lõppeb, teatas sünoptik Kairo Kiitsak.

“Tänaste (23.03) mudelarvutuste kohaselt liigub laupäeva öösel (25.03) väike, ent tige tsüklon kiirustades üle Läänemere põhjaosa ja piki Soome lõunaranniku itta ning Eesti jääb selle vahetusse lõunaserva,” selgitas Kiitsak.

“Saartelt alates pöördub tuul edelasse ja läände ning paisub väga jõuliseks. Saartel ja rannikul on oht tuulepuhanguteks ≥25 m/s. Vastu hommikut algab kiire edela- ja läänetuule tugevnemine ka mandri sisealadel. Mandril võivad ka tuulepuhangud küündida ≥20 m/s.”

Reedel tuleb ilmateenistuse prognoosi järgi kuni 11 kraadi sooja. 

Öösel on pilves ilm. Sajab vihma, hommikul Edela-Eestist alates pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Paiguti on udu. Põhja-Eestis puhub muutliku suunaga tuul 1-7, saartel ja mandri lõunaosas tugevneb edelatuul 6-10, puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 1-5 kraadi.

Peipsi järvel puhub lõunakaare tuul 2-7, hommikul edelatuul 5-10 m/s. Sajab vihma ning nähtavus on mõõdukas. Sooja on 2-3 kraadi. 

Päeval on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest vihma, õhtul levib vihmasadu üle Eesti edelast kirdesse. Puhub lääne- ja edelatuul 3-9, puhanguti kuni 13, õhtul lõuna- ja kagutuul 5-10, Lääne-Eesti saartel ja rannikul puhanguti kuni 17 m/s. Sooja on 4-9, Kagu-Eestis kuni 11 kaadi. 

Peipsi järvel puhub edela-, õhtul lõuna- ja kagutuul 5-10 m/s. Ennelõunal ja õhtul sajab vähest vihma. Nähtavus on mõõdukas. Sooja on 3-7 kraadi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.